Coma rezultata din accident rutier foarte grav

20-12-2012
ionutzgalati
Nu este medic/terapeut
ionutzgalati
Buna seara, as avea si eu o intrebare.Prietena mea a avut acum cateva zile un accident rutier foarte grav in alta tara.Joia trecuta s-a intamplat totul, a fost in coma pana marti, si-a revenit dar inca mai este sedata, are extensie la un picior cu 25kg pentru ca e rupt, am aflat ca mai are traumatism craniocerebral, ea este la un spital din Paris.vreau sa stiu daca are sanse sa-si revina.Suntem de putin timp impreuna si nu ma cunosc parintii ei si nu pot afla mai multe detalii.Va rog sa-mi ziceti ceva legat de acest subiect sunt foarte ingrijorat.Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
Pacienții Proctoline se bucură de tratamente fără anestezie generală, fără operație chirurgicală, fără durere și fără internare. Experiența de 20 ani în România și peste 30 de ani în lume ne recomandă! Ne tratăm pacienții cu discreție și respect. Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Telemedicina ar putea facilita monitorizarea pacienților aflați în comă
  • Mergi cu taxiul? Află de ce galben e mai sigur.
  • Scala de comă Glasgow
  • Tratamentul si ingrijirea unei persoane in coma
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.