complex in legatura cu penisul meu

02-02-2011
Silviu12
Nu este medic/terapeut
Silviu12
Salut,

Am 16 ani, 1.70 si 58 de kg, iar penisul meu in stare ercta este de 10-11 cm.Desi mi s-a spus ca este okay si sa nu mai imi fac probleme, ceva tot ma macina si nu ma simt bine. De fiecare data cand actionez cu cineva simt ca vreau sa o fac dar din cauza ca ma macina acest gand tampit ca "o am prea mica" incerc sa ma stapanesc si reusesc, deoarece acest complex e mai puternic decat dorinta mea de a face sex.

Imi sta in cap sa utilizez diferite metode pentru lungirea lui, desi stiu ca acesta poate sa mai creasca pana la 21 de ani. Sunt nerabdator... joc fotmal si mereu cand facem dus (toti baietii) nu ca m-ar interesa penisurile lor, doar ca am observat ca chiar si cei mai mici de 13-14 ani au un penis mare fata de al meu (dar nu la fel de aratos ca al meu :D ) si asta ma face sa ma simt jenat is sa ma inhibez.

As vrea sa comand de pe internet acele celebre pilule vimax, desi am citit ca nu sunt bune de nimic si poate as cheltui o multime de bani degeaba.ba chiar am vrut si inca vreau sa comanda acvea pompa de alungirea penisului, dar am 16 ani si imi e teama ca ceea ce vreau sa incerc ar putea sa ma afecte si sa produca alte probleme.

in acest moment ma intreb cu ce ma puteti ajuta voi ? oare cu ce ? o incurajare. sau. spuneti-mi ce pastile aprobate pot cumpara din farmacie ? sau ce pot face ? offfffffffffff :(
4 comentarii
0
02-02-2011, ora 14:12
s17g
Nu este medic/terapeut
s17g
un priten al meu a avut aceeasi problema iar un medic i-a recomandat sa traga de ea zilnic de cate ori are ocazia e drept avea atunci 14-15ani insa in trei ani a dat roade chiar foarte bine (precizez ca medicul respectiv este de la clinica privata din elvetia), atentie tragerea sa fie foarte moderata pt. a nu produce leziuni. Esti in crestere si peste 2-3ani vei vedea diferenta, este exact ca la culturisti cu cat mai mult exercitiu cu atat mai bine, si cand spun "trage de ea" nu ma refer la masturbare, asta este optional
0
07-03-2011, ora 03:08
rezolva_problemele
Nu este medic/terapeut
rezolva_problemele
Slabe sanse sa mai creasca..
Oricum aceste probleme trebuie sa ti le pui abia dupa 20 de ani. nu e bine sa te grabesti cu viata sexuala. e timp berechet dupa 25 de ani, atunci cand vei fi matur mental, nu doar fizic.
0
15-04-2011, ora 15:17
MYCHAELLANGELO
Nu este medic/terapeut
MYCHAELLANGELO
Dupa parerea mea nu ar trebui sa iti faci probleme din acesta cauza deoarece inca nu ai varsta necesara pt aspune ca o ai prea mica, stai linistit pt ca penisul tau inca mai are timp sa creasca.Stiu ca multi tineri se lovesc de chestia-ca femeilor le plac barbatii cu scula mare-, la o parte din ele da, iar multe dintre ele se feresc de asa ceva pt ca o scula prea mare le-ar provoca durere sau neplaceri.Daca totusi vrei sa oferi clipe de placere unei fete, nu trebuie sa faci altceva decit sa inveti ca o partida buna de sex necesita un preludiu caracterizat prin atingeri delicate, saruturi finute in zonele care crezi tu ca o excita, invata sa-i explorezi corpul, iar in final lasa lucrurile sa decurga de la sine si eu iti garantez ca nu va mai conta marimea penisului.SALUTARI.
0
16-01-2012, ora 11:14
slavered23
Nu este medic/terapeut
slavered23
nu se poate mari penisul...oricum femeile sunt ciufute, asa ca nu te stresa ca o ai mica...daca iti zice vreuna ceva e f. simplu o faci 'curva', 'galeata' s.a.m.d.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •