concrescenta la nivelul osului sternului, la baza gatului

25-04-2012
olgaemanuella
Nu este medic/terapeut
olgaemanuella
buna ziua!am un baietel de 7 ani si 2 luni, 24 de kg, caruia i-a aparut de ceva timp, cred ca 1 an, o concrescenta la nivelul osului sternului la baza gatului, in partea stanga, mai bine zis, la baza unghiului de 90 grade dintre clavicula si stern.nu stiu daca am explicat corect si daca am facut inteleasa pozitionarea acestei formatiuni...este aparent osoasa, parca ar fi crescut in continuarea osului, cat un bob de mazare, usor ascutit.am fost la medicul de familie care zice ca nu este nimik grav, dar mai mult, nu mi-a putut da o explicatie ce ar fi.va rog spuneti-mi ce ar putea fi, sau unde ar trebui sa ma adresez pentru acest lucru.mentionez ca baiatul este o fire energica si agitata, nu are pofta de mancare, in schimb, ar manca non stop dulciuri!au vreo legatura?multumesc pentru raspuns!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul