contraceptive omise

11-03-2009
flay
Nu este medic/terapeut
flay
buna seara, ma numesc Alexandra si am si eu o intrebare.Folosesc contraceptive Karissa si aseara la 20.00 am omis sa o administrez, mi-am adus aminte abia azi pe la ora 11. Am citit prospectul, in care mentiona ca daca pilula nu este administrata in 12 ore, nu mai tb luata.(nu am mai luat-o si am continuat cu urmatoarea) problema mea este ca azi dimineata am avut si un contact sexual neprotejat. Care este riscul de a ramane insarcinata.
2 comentarii
0
12-03-2009, ora 01:04
pinkypooh
Nu este medic/terapeut
pinkypooh
din cate stiu eu trebuie sa iei pastila omisa cand iti amintesti si dupaia urmatoarea la ora normala(20:00) si iti trebuie protectie suplimentara 7zile.
0
12-03-2009, ora 09:51
flay
Nu este medic/terapeut
flay
multumesc de raspuns, asa stiam si au, dar am citit prospectul si nu am mai luat. mi-a mai spus cineva ca daca am intrat deja in a 3 a saptamana de cand iau pilulele sa incep pauza de 7 zile, ca este cel mai indicat
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul