Cos penis (nu sub piele si nici papule)

29-05-2013
bogda.n
Nu este medic/terapeut
bogda.n
Am aceasta problema de cateva luni. Mentionez ca am o prietena stabila, de aproape 5 luni, dar mi-a aparut in decursul acestor luni. Contact sexual am avut si neprotejat, dar de cele mai multe ori protejat. Nu este PPP si nici 'cos' sub piele. Daca incerc sa il storc, incepe sa doara. Nu am mai incercat, de frica sa nu se infecteze.
Pe langa aceasta, am si acele papule, pe coroana capului de penis, dar am inteles ca nu reprezinta o problema ingrijoratoare. Este de preferat sa nu prezint un medic.. Presupun ca majoritatea pustilor din ziua de astazi evita aceasta vizita la medic din simplul motiv ca le este rusine, cum si mie imi este, de altfel. Este foarte urat si deranjant, atat din punct de vedere fizic, dar si psihic. Va rog sa ma ajutati !

Am pus o poza aici: http://s21.postimg.org/5j05htdon/pl2.jpg
3 comentarii
0
30-05-2013, ora 12:15
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cum adica ai aceasta problema de cateva luni? Este acelasi ' cos' care nu trece de cateva luni ori apare si dispare in mod constant? Daca este acelasi "cos" atunci ar trebui sa mergi la medic neaparat, intrucat orice ar fi, daca nu se vindeca singur, nu-i de bine..
Esti sigur ca nu e vorba despre condiloame? Din fotografie nu se vede prea bine despre ce e vorba...
0
31-05-2013, ora 22:18
bogda.n
Nu este medic/terapeut
bogda.n
Nu a disparut pana acum. Am pus o alta fotografie, poate se intelege mai bine.
http://www.imagehosting.ro/images/1621122.jpg

P.S.: Scuzati firul acela lung, de par :)))... acum am observat.
0
04-06-2013, ora 12:29
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Posibil sa fie condiloame, mergi neaparat la medicul dermato-venerolog. Cateodata diferite afectiuni sunt dificil de identificat chiar si de catre medic fata in fata..
Neaparat mergi la medic si lasa rusinea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.