Credeti ca ar trebui sa fac un test de sarcina?

12-02-2019
Raluca1977
Nu este medic/terapeut
Raluca1977
Buna ziua! Am si eu o intrebare.. de cateva luni iau anticonceptionale si in data da 28 ianuarie am uitat o pastila( pastila nr 12 din acea folie) si eu nu am realizat ca am uitat o si am luat in continuare.. vineri (01.02) am realizat si m am speriat deoarece eu inclusiv luni, marti, miercuri si joi am avut contact sexual... m am speriat si am luat o pastila de a doua zi escapelle. Mi a fost rau doua zile dar dupa a fost mai ok.. nu am avut sangerari sau alte probleme.. Menstruatia mi a venit duminica (10.02) adica aproape normal deoarece de obicei imi aparea luni dar a fost mai ciudata pentru ca era la inceput maronie dupa care a urmat o zi normala, adica de culoare rosie si acum iar maronie, iar cantitatea este extrem de redusa si sunt mereu obosita si de multe ori am starea de greata..Credeti ca ar trebui sa fac un test de sarcina? Va multumesc!
3 comentarii
0
12-02-2019, ora 19:39
Petru.Rotariu@Gmail.com
Nu este medic/terapeut
Petru.Rotariu@Gmail.com
Anticonceptionalele fac bani pentru farmacii si doctori si va distrug hormonii pe toata viata.

Cautati metode care sa nu va afecteze hormonii.

A te juca cu hormonii cu anticonceptionale este ca si cum te joci cu chibrituri pe langa canistre cu benzina.
0
13-02-2019, ora 09:26
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

va recomandam sa efectuati un test de sarcina pentru a elimina acest stres. Continuati sa luati contraceptivele conform indicatiilor medicului

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
0
15-02-2019, ora 14:05
Raluca1977
Nu este medic/terapeut
Raluca1977
Cand ar trebui sa l fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul