crestere inaltime

15-09-2007
bogdangeorge
Nu este medic/terapeut
bogdangeorge
Am gasit pe net un tratament de crestere in inaltime si as vrea sa stiu exact la ce riscuri ma supun daca incep acest tratament. Vreau sa cresc cativa centimetri, dar nu as vrea sa imi pun in pericol sanatatea si de accea as dori un raspuns exact si un sfat. -*


(*modificat de admin)
21 comentarii
0
27-12-2007, ora 00:00
brianna
Nu este medic/terapeut
brianna
depinde de varsta!atentie caci o stimulare hormonala de la o anumita varsta poate avea efecte negative.
Dr.Gheorghiu Mihaela
0
15-01-2008, ora 00:00
marinaalina
Identitate neconfirmată
marinaalina
Foarte bun pentru cresterea in inaltime e si arginina se poate administra peste virsta de 12 ani si e un preparat natural ce are singurele contraindicatii la cei cu adenom hipofizar sau cei cu boli psihice de genul schizofreniei.Daca vrei detalii scrie-mi -*



(*modificat de administrator)
0
08-08-2008, ora 00:00
valia
Nu este medic/terapeut
valia
Cred ca este riscant sa iei orice produs fara sa stii nimic despre propriul tau organism: ai dezechilibrul hormonal, malasbsortie (si asta este de vreo suta de feluri..). Sfatul meu este sa faci totusi un diagnostic integrativ INAINTE sa iei ceva, si daca exista un dezechilibru hormonal sa apelezi la electroterapie, la un aparat care sa aiba si biofeedback - in acest mod stimularea hormonala este tinuta sub control.
0
03-04-2009, ora 03:04
m.stan
Nu este medic/terapeut
m.stan
am o fetita de 16 ani si 1.50 inaltime, mentionez ca si eu si sotul santem f mici de inaltime, eu 1.50 sotul 1.70, am fost si la buc la sp parhon si mi sa spus sa o las asa daca e ceva ereditar mai bn sa o las asa, fara medicamente si alti hormoni de crestere, anul trecut cartilajele le avea inca deschise dar de crescut nu a mai crescut deloc, si tare as fi vrut sa mai creasca macar 10 cm mai inalta ca mine, ce pot sa mai fac acum, cred ca deja e prea tarziu
0
03-04-2009, ora 03:20
mirela_stefan
Nu este medic/terapeut
mirela_stefan
Doamna Stan si eu m-am confruntat cu aceeasi problema. Mama mea are 1, 50, iar tata in jur de 1, 75. Am 22 de ani si am inaltimea de 1, 54. Am vrut sa cresc, sa fiu mai inalta, dar cu timpul pur si simplu am lasat-o balta pentru ca am vazut ca nu obtin nici macar 1 cm in plus. Te sfatuiesc sa o lasi pe ea sa se obisnuiasca cu corpul ei, cu timpul o sa vada ca si inaltimea mica are beneficii. De ex. mie nu-mi ghiceste nimeni niciodata varsta, intotdeauna imi dau 3, 4 ani mai putin :P. Sa nu se simta complexata de inaltimea ei, nu e un defect, poate doar un avantaj. Numai bine.
0
03-04-2009, ora 05:21
m.stan
Nu este medic/terapeut
m.stan
multumesc mirela pt raspunsul tau, prob nu e la ea ci la mine, eu as fi vrut sa m ai creasca pt ca eu acum vad ca e f fff bine sa ai citiva cm in plus, si hainele parca iti vin toate cand esti mai inalta, esti privita cu alti ochii, pt ea nu i un complex chiar se simte f bn in pielea ei dar stii cum sant mamele, vor intotdeauna mai mult pt copilul lor, si daca nu i prea tarziu tot as vrea sa incerc orice tratament pt ea
0
03-04-2009, ora 09:05
valia
Nu este medic/terapeut
valia
Chiar "orice" tratamente nu v-as recomanda !
Incercati tratamentele naturale si care nu va costa nimic: Trebuie sa doarma inainte de ora 22.00, dupa ce a avut o seara linistita, eventual o mica auditie muzicala calmanta, un ceai de sunatoare, musetel sau Somn Linistit.
Dimineata sa manance bine si cat mai devreme, iar toata ziua trebuie sa ciuguleasca cate ceva, ca sa tina hormonii de stres sub control (Cortizolul este adversarul hormonului de crestere).
Cred ca ceva sport (inot, baschet) ar ajuta.
0
24-05-2009, ora 00:59
rommyS
Nu este medic/terapeut
rommyS
membru140564



salut! Am luat pt.baiatul meu, care avea pe atunci 17 ani-165 cm, am dat 7mil lei pe 4 cutii de Growth-FlexV Pro pt. 4luni si te informez ca baiatul
a facut 18 ani, deci a trecut 1 an de cand a luat acest tatament si precizez ca a facut zilnic si exercitiile fizice precizate in instuctiunile primite (am montat, in baia de serviciu, si o bara de care sa stea atarnat)si cu parere de rau va informez ca nu a crescut nici macar un milimetrul...deci te sfatuiesc sa stai linistit ca e o mare pacaleala.
0
29-06-2009, ora 12:55
adryann
Nu este medic/terapeut
adryann
eu am 15 ani si 1.73 iar d anul trecut nam mai crescut dekat 1 cm.Mai pot creste in inaltime vreo 3-4cm
0
12-11-2010, ora 21:49
liliana86
Nu este medic/terapeut
liliana86
Nu stiu de ce toata lumea se plange aici ca e mica, cad eu am cea mai mare problema dintre toti..am 24 ani si 1.40. Asta e...am incercat acum, cad e prea tarziu sa gasesc ceva care sa poata avea efect. Nu stiu, nu mai am nici sperante..
0
30-12-2010, ora 09:54
piticu(Ady)
Nu este medic/terapeut
piticu(Ady)
Salut! Ma numesc Ady am 22 ani si as vrea sa mai cresc in inaltime, am 1, 68m.Va rog ce informatii imi puteti da pt a mai creste in inaltime, ce sa iau, ce sa fac pt a mai creste??? Va multumesc
0
23-01-2011, ora 12:54
menthor7
Nu este medic/terapeut
menthor7
Salut. Eu am 25 de ani si am 1, 46 cred, nush exact :).. in fine totu tine de tine, trebuie sa ai incredere in tine si sa gandesti pozitiv eu am avut capre inalte, ultima cu care am fost a avut 1, 87 cm. deci totul depinde de tine si sa nu te inchizi in tine si vei castiga. La servici e fain esti simpatizat de aproape toata lumea, mai sunt si mici rautati la directori dar ii ameniti cu descriminarea si te lasa in pace :)), in fine nu sunt eu mic, voi ati crescut prea mari !!
Replica de agatat : Vreau sa cresc mare in tine :))). Va pup.
0
23-01-2011, ora 19:04
Growth-Flex
Nu este medic/terapeut
Growth-Flex
Salut! Probabil ca nu este bine sa fac reclama pe forum dar atata timp cat ea poate ajuta consider ca este ok. Incearca tratamentele cu suplimentul natural Growth-Flex! In 99% din cazuri dau rezultate mai mult decat satisfacatoare. intra -* si informeaza-te despre acest supliment! Te va ajuta sa cresti in inaltime si chiar sa-ti tonifici musculatura! Nu este o pacaleala produsul fiind produs exclusiv in Canada.

(*modificat de administrator)
0
18-08-2011, ora 23:46
aura67
Nu este medic/terapeut
aura67
Buna seara! As avea o intrebare despre cresterea in inaltime. Am un baiat de 18 ani si 6 luni, face fotbal de performanta de la 7 ani. Pe la varsta de 15, 16 ani a crescut pana la inaltimea de 1.74, dar de atunci nu a mai crescut deloc. Postul lui este de portar, dar a aparut o problema ca la postul lui se cere o inaltime de peste 1.80 sau cel putin 1.80. La varsta asta mai sunt sperante ca o sa mai creasca? Specific ca eu am 1.60, iar sotul 1.83.
Astept un raspuns. Multumesc.
0
11-01-2012, ora 11:44
Ale Sh Atat
Nu este medic/terapeut
Ale Sh Atat
Nu va mai plangeti!..Si eu am 1.56 m, 43 Kg si doar 14..NU MA MAI PLANG..ACUM AR TREBUI SA AM 1.60-1.70!.as da orice sa cresc macar pana la 1.65..:((:((:(...dar asta e viata..se mai intampla..:(:((:((..
0
05-03-2012, ora 21:41
jeffy_coco
Nu este medic/terapeut
jeffy_coco
Eu am 15 ani... 1, 65 si 49 de kg... e posibil sa ajung la 1.80 ? sau macar 1.75? parintii au 1.60 si 1.73
0
12-07-2012, ora 12:21
mcostephanie
Nu este medic/terapeut
mcostephanie
buna, am 17 ani, sunt de sex feminin si am 1.76cm, as mai putea creste macar 2 cm?
0
28-08-2012, ora 18:58
Gabriela1777
Nu este medic/terapeut
Gabriela1777
Buna ziua !
Am 16 ani si 1.52 m (mama are 1.54, iar tata 1.57 si mai am o sora de 1.60 ). As dori si eu sa stiu daca mai cresc in inaltime, eventual si procentul si ce anume ar trebui sa fac pentru asta. Astept un raspuns rapid de la un medic !
Va multumesc !
0
06-09-2012, ora 17:59
staria
Nu este medic/terapeut
staria
Am 14 ani si 1.68, imi doresc sa fiu macar cu 5cm mai inalta pentru a avea aproximativ 1.72-1.73, este adevarat ca parintii mei nu sunt foarte inalti dar totusi as vrea sa am inaltimea unei manechine.Ma poate ajuta cineva.Majoritatea persoanelor cu care am vorbit mi-au propus inotul insa de la acest sport mi s-ar latii umerii foarte tare.Imi poate da cineva un sfat mai bun?
0
13-01-2013, ora 17:16
Andoty
Nu este medic/terapeut
Andoty
Buna! Am 14 ani si din nefericire Doar 1.52..mi.as dori ff mult sa Mai cresc pt ca tatal meu are 1.82 dar s.a nimerit sa fiu scunda ca mama mea(1.48)...M.am gandit ca la varsta mea nu e indicat sa fac tratamente de crestere Asa ca am decis sa va cer un sfat...Astept raspuns.. Multumesc!:*
0
18-02-2014, ora 16:24
madafaka
Nu este medic/terapeut
madafaka
Buna am 17 ani si 1.80 as vrea sa aflu cum as putea sa mai cresc niste cm ca vreau sa fac foto model si nam inaltimea care trebue
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aportul de proteine ​​contribuie la creșterea în înălțime la fete
  • Un studiu oferă o explicație asupra caracterului sezonier al creșterii și greutății copiilor
  •