Cresterea parului

08-04-2013
patry999
Nu este medic/terapeut
patry999
Am utilizat placa de par 3-4 ani si am ajuns la concluzia ca este cea mai proasta alegere pt par..cadea parul excesiv iar varfurile se desprindeau de par din cauza ca erau arse. Tunsul nu mai e o solutie, ar trebui sa ma tund radical si nu pot face asa. Acum folosesc o 2 lingurite de ulei de masline+ 2 de ulei de ricin+ 1 galbenus. A mai incercat cineva si altceva care sa dea rezultate pt cresterea parului/regenerare?
4 comentarii
0
08-04-2013, ora 22:38
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Da, am incercat eu acum 10 ani o cura cu usturoi pisat si masat scalpul cu el. A facut minuni..
Il foloseam inainte de a ma spala pe cap si stateam asa 30 de minute dupa care spalam parul normal. A meritat efortul tinand cont ca de atunci nu mai stiu ce inseamna caderea parului iar de regenerat nici nu mai vorbesc.
0
09-04-2013, ora 10:39
patry999
Nu este medic/terapeut
patry999
Am auzit de masca asta cu usturoi. va multumesc!
0
21-05-2015, ora 10:09
damyano
Nu este medic/terapeut
damyano
Lipsa vitaminelor duce la caderea parului. Daca se reintroduc acele vitamine in circuitul organismului atunci nici parul nu mai cade.
0
02-07-2015, ora 10:16
denisaco
Nu este medic/terapeut
denisaco
Caderea parului poate fi oprita. Poti sa folosesti, diverse masti, sampoane, suplimente. Toate o sa te ajute sa iti intaresti radacina firului de par.
Un link interesant despre caderea parului
http://forum.romedic.ro/prod/caderea_parului__080799.html
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Varicoline
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Căderea părului
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  • Modificările părului în sarcină, post-partum și menopauză
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Oamenii de știință au identificat gena implicată în albirea părului
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.