Cum afecteaza bulimia o persoana insarcinata?

01-05-2009
Lorrena
Nu este medic/terapeut
Lorrena
Sunt bulimica de 11 ani; nu reusesc sa scap de acest demon...totusi, toate analizele medicale pe care le fac spun ca sunt sanatoasa tun. Vreau sa am un bebelus si chiar daca am convingerea ca un bebe ma va ambitiona sa renunt la acest viciu, as vrea sa stiu ce consecinte are bulimia asupra sarcinii, in cazul in care nu reusesc sa inving aceasta boala. Cineva spunea ca poti pierde sarcina din cauza presiunilor provocate de vomatul excesiv. Este adevarat?
Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
14-09-2010, ora 03:36
little cat
Nu este medic/terapeut
little cat
lorrena, sunt in aceeasi situatie.te rog spune-mi ce ai reusit sa afli.ai bebe?te-ai vindecat? si eu as vrea sa fac un copil curand si nu stiu ce s-ar intampla in situatia data...cred ca sti si tu
0
06-11-2012, ora 21:17
monicastoian_1986
Nu este medic/terapeut
monicastoian_1986
Buna fetelor, sunt in aceeasi situatie ca voi si imi doresc foarte mult sa raman insarcinata. Va rog raspundeti daca ati reusit si daca au fost probleme cu bebelul. Va rog mult raspundeti sa ne ajutam una pe alta, nu stiu daca pot scapa de bulimie!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul