Remedii herpes genital + usturime la mers și urinare? | Forumul Medical ROmedic

Remedii herpes genital + usturime la mers și urinare?

15-04-2023
lilyanafl
Nu este medic/terapeut
lilyanafl
Bună ziua. Am schimbat partenerul (ce e drept, am făcut neprotejat o singura dată, însă știu sigur că el a avut o singura partenera până acum + că în același timp, au fost mai multe schimbări pe care le-am făcut: am stat la o cazare și m-am spălat cu ceva gel de credeam că e pentru corp, dar era pentru mâini, ceva tratament cu pastile schimbat, gel intim care nu cred că e atât de ok) + că nu am simțit că a intrat atât de bine pentru că eram eu îngustă. La câteva zile mi-au apărut bubițe pe lângă labii, dar cel mai grav, am o aglomerație de bubițe (par a fi vezici, căci par că au lichid) + umflătură langa vagin + usturime. Este un chin când mă duc la baie sa urinez, pentru că se atinge cumva de zona aceea inflamată. Nu mai zic că nici nu pot merge pe strada bine pentru că mă ustură groaznic bubițele. va rog să mă ajutați :( am luat aseară aciclovir unguent, am dat și aseară, și azi dimineață.. și nu știu dacă își va face sau nu efectul, cert e că nu pot face absolut nimic.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •