cum as putea slabi

13-03-2009
nicol2006
Nu este medic/terapeut
nicol2006
Buna, pr mea este ca m am ingrasat f mult.
Am 26 ani, inaltime 1, 60. si 72 kg. Am incecat si cu regimuri, fac sport... mi am facut analizele si sunt bune. Pana acum 2 ani nu am avut astfel de probleme. Mancam orice si ma mentineam la greutatea de 50-51 kg. Mentionez ca am suferit si un avort si de atunci am inceput sa iau proportii.
Poate avea vreo legatura avortul cu ingrasatul? Ce analize sa fac in continuare sau ce regim sa tin.

Multumesc
4 comentarii
0
13-03-2009, ora 16:28
lauracolea
Nu este medic/terapeut
lauracolea
Draga mea,
Eu am inceput un program de slabire sanatos care e bazat pe produse din plante, proteine din soia si lapte, exceptionale la gust si usor de folosit(cu care sotul meu a slabit deja kg dorite, 8 kg in doua luni si care mie mi-a dat rezultate f bune intr-o perioada scurta de timp) si cu aceasta ocazie am decis sa ma implic in probleme si programe de nutritie (slabire, ingrasare, mentinere, etc) Daca aveti nevoie ma puteti contacta.-* Consultatia si o evaluarea de sanatate sunt gratuite! Cu drag, Laura



(*modificat de administrator)
0
22-03-2009, ora 18:57
marianapascu92
Nu este medic/terapeut
marianapascu92
da!
are legatura si cu avortul dar numai din punct de vedere psihologic
sigur nu ai simtit din partea partenerului tau protectia de care aveai nevoie in acele momente! tocmai de aceea draga nicol ai inceput sa te dereglezi.
inainte de a ne mentine silueta trebuie sa ajungem la ceea ce ne dorim... eu am reusit... mintea ne ingrasa ne slabeste sau ne mentine greutatea. asta am aflat-o dupa ce am citit o carte luata de la o prietena. care a incercat mai multe retete de slabit si mentinut decat mine... dar nu i-a reusit nimic :D era demoralizata si chiar se gandea la sinucidere din cauza greutatii... ea e o tipa super ok dar nu avea noroc l;a barbati deloc din cauza "burticii" :)) toate astea pana cand a gasit o carte care se numeste " DIETA MINTII"... sau "cum sa slabesti gandind"...da stiu si pe mine m-a bufnit rasul cand am vazut titlul si pe ea la fel! dar este ceva ce nu am mai intalnit niciodata... este o carte in care afli nu numai cum sa slabesti ci cat de simplu este sa slabesti si sa te mentii. este un nou mod de a gandi, este ceva ce nu te invatza nici un nutritionist! ca deh interesul lor este sa vii la cat mai multe sedinte si sa iti ia banii! :)) dar cand incepi sa citesti realizezi ca tot ce ai incercat era gresit!
incredibil! prietena a dat jos 30 kilograme in cam 2 luni fara sa faca sport... lucrul la camera de garda la resuscitare la urgente nu prea ii lasa timp sa faca exercitii...
si toate astea mancand sanatos! adica tot ce ii place si vrea. am imprumutat si eu cartea de la ea si am fost surprinsa! eu doream sa elimin doar 8 kg dar am dat jos 11 doar citind aceasta carte si invatzand un nou mod de a gandi... si asta in doar 5 saptamani... acum putem iesi impreuna la o pizza sau sa mergem in vre-un club sau discoteca fara a mai fi complexate de talia noastra. viatza sentimentala merge din ce in ce mai bine ;) nu stiu de unde puteti achizitiona cartea... eu am imprumutat-o dar daca prietena mea o are inseamna ca se gaseste pe piata sau pe net.
da si tu un o cautare cu " DIETA MINTII " e scrisa de Bogdan Irdal Tudor.
coperta e verde cu portocaliu cu un cap din care iese un centimetru de croitorie. succes la slabit si mentinut :)) si sa fi iubita! mariana
0
16-05-2009, ora 16:21
terapeut_nutritionist
Identitate neconfirmată
terapeut_nutritionist
Buna Nicol, faptul ca nu reusesti sa dai jos kg pe care le ai in plus, desi faci si sport si tii si o dieta, inseamna ca fie undeva gresesti, referitor la alimentatie, nu e suficient sa reduci mincarea, trebuie sa stii si ce, cand si cum sa maninci, fie ai un dezichilibru al metabolismului, si trebuie sa faci o analiza mai amanuntita a stilului tau de viata.
-*


O zi buna!!


(*modificat de administrator)
0
01-06-2009, ora 15:09
marcov diana
Nu este medic/terapeut
marcov diana
salut sunt noua pe acest forum am comandat produsul de slabire super slim rezultate rapide cutia verde care are acel abdomen pe ea pastilele sunt verde inchis cu verde deschis. maintereseaza daca aceste pastile sunt naturale si daca nu imi risc sanatatea cu ele. mai exista si alte tipuri de super slim dar nu am avut incredere in alte pastile astept raspuns de la voi. si parerea unui medic m-ar interesa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina după avort
  • Menținerea siluetei, mai dificilă azi decât în anii ’80
  • De ce nu e suficient sportul pentru a slăbi?
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  •