cum pot scapa de semnele de la acnee?

02-06-2007
pufoasa
Nu este medic/terapeut
pufoasa
am avut foarte multe cosuri pe fata si dupa un tratament indelungat am reusit sa scap de ele, dar nu reusesc sa scap de semnele lasate de ele.aveti vreo solutie???multumesc anticipat
7 comentarii
0
03-06-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Eu am fost la un control dermatologic si am constatat ca respectiva doctora avea semne de la acnee asa ca ma gandesc ca daca erau creme, lotiuni minune ar fi folosit!Oricum sunt si eu curioasa daca pot disparea la clinicile de chirurgie estetica?!
0
04-06-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
In principiu se fac corectii estetice pentru cicatricile postacnee. Se poate face peeling, introduce filleri, rezectia bridelor, etc. Din ce oras sunteti?
0
04-06-2007, ora 00:00
pufoasa
Nu este medic/terapeut
pufoasa
sunt din craiova. as putea sa fac asta aici?
0
04-06-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Imi pare rau, dar in Craiova nu stiu daca face cineva asa ceva! La Bucuresti poti apela la clinica Dermastyle a d-nei dr. Leventer Mihaela -*, dar costa!


(*modificat de admin)
0
24-06-2007, ora 00:00
Minuca
Nu este medic/terapeut
Minuca
Depinde de acnee. Cel mai recomandat insa am auzit sa fie un peeling, la aceasi doamna doctor Leventer, dar trebuie facuta programarea cu luni inainte. Mai poti sa iei si Detralex, folosit in tratamentul capilarelor si al hemoroizilor si care ajuta la cicatrizare si piele.
0
29-06-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Astazi cele mai bune produse cosmetice contin de cele mai multe ori aloe. In mici cantitati - de ex. 0.5% in anumite creme produse de Farmec Cluj.
Sunt altele cu procent mult mai mare 35%-80%. Foloseste-le pe acestea. Efectul este garantat, dar nu va sosi brusc si nici prea repede.
Efectul aloei asupra epidermei in general este deosebit : patrunde pina la al 7-lea strat si are efecte de regenerare a celulelor intr-un ritm
de 6-8 ori mai rapid decit cel prim metabolismul normal.
O cura externa cu aloe dublata de una interna ti-ar aduce in citeva luni rezultatele dorite.
0
25-09-2007, ora 00:00
ioana_blue
Nu este medic/terapeut
ioana_blue
imi puteti spune si mie va rog care anume sunt acele creme cu procentaj mai mare de aloe pentru ca as avea nevoie pentru aceeasi problema.eu sunt din bucuresti, unde si ce as putea sa gasesc aici.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vindecarea rănilor fără cicatrici cu ajutorul unei noi substanțe
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Cum scapi de cicatrici?
  • Vindecarea pielii fără cicatrici este posibilă cu ajutorul unei proteine din midii
  •