cura utila de ingrasare??sfaturi

06-12-2010
Thania
Nu este medic/terapeut
Thania
Am o mare mare nemultumire care nu'mi face ziua sa fie si mai colorata...si anume ca am fost diagnosticata cu Helicobacter pylori de vre'o 3, 4 ani de zile in urma caruia tot am avut parte de neplaceri!constipatie, balonari pana ma fac ca un balonas, o durere iritanta ale intestinelor si pe langa asta si faptul ca am slabit foarte mult..lucru care imi da o stare de pesimism si nu ma mai simt bine in propia'mi piele:((!Am slabit 8 kilograme ajungand la 45 de kg...va datzi seama ca nimik nu mai sta bine pe mine...si.v'as scrie pagini intregi despre starea mea si multe alte lucruri dar nu vreau sa plictisesc!Ei, treaba e ca...prin mancare nu am cum sa ma ingras ptr ca nu'mi permit orice sa mananc..am si anumite restrictii.si credeti'ma nici pofta nu am iar variante cu vitamine..prafuri..etccc am cautat, am probat pe pielea mea dar fara rezultate!Dar de curand am dat din greseala peste o varianta de cura de ingrasare...si vreau sa'mi spuneti ce parere aveti despre ea...daca a incercat'o careva, daca se merita incercata, sau de ce nu ce'i care se confrunta cu helicobacter p.de pe urma careia au slabit mult...poate au o solutie sa mai pun ceva carnitza pe mine!v'am scris ptr ca am mare incredere in acest site...si in voi!!mzzzzz mult!!
Cura e...
Tinctura de Gentiana 20 g
Tinctura de coji de Portocale amare 20 g
Tinctura de Scortisoara 20 g
Tinctura de Pelin 20 g

Se vor lua 20 picaturi tinctura, in putina apa, cu o jumatate de ora inainte de mesele principale.


astept nerabdatoare raspunsurile voastreee...
3 comentarii
0
31-01-2011, ora 09:54
claudiu1987
Nu este medic/terapeut
claudiu1987
am 23 de ani, 1, 84 m, si 56 kg dimineata nu ma alimentez decat cu o cana de ceai, nu pot sa ma alimentez cu altceva, pt ca nu imi vine sa mananc. la pranz si seara mananc mult si cateodata peste, de imi vine rau de la atata hrana. vreau sa stiu de ce nu ma pot ingrasa. nici un pic. stau la aceleasi kg de cativa ani. ma ingras cu 1 kg, slabesc 1.
va rog, astept un rapuns care sa ma ajute
0
03-07-2011, ora 08:32
strazi1
Nu este medic/terapeut
strazi1
zimi ce iti place sa mananci si te pot ajuta eu
0
27-07-2011, ora 14:03
Danut Pop
Nu este medic/terapeut
Danut Pop
Am o rugaminte daca ma poate ajuta cineva cum sa mai pun 3-4 kg pe mine, dar sa mananc sanatos. Am 22 de ani, 60 kg, 170 cm. Fac sport frecvent Imi spune la test ca e greutatea normala. Calori consum am 3177 si am nevoie de 3314 cal/zi. Daca poate sa ma ajute cineva as fi tare recunoscator. Multumesc anticipat.



Cu stima Danut
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: