de 4 zile de fiecare data cand urinez ma doare ingrozitor

26-02-2009
mariaaaa
Nu este medic/terapeut
mariaaaa
Am o mica problema: de 4 zile de fiecare data cand urinez ma doare ingrozitor, non-stop avand senzatia ca am vezica plina, ma doare burata si parca pe zi ce trece se intensifica senzatia. In a doua zi de cand mi-a aparut aceasta durere am avut contact sexual si m-a durut in interior.Mentionez ca trebuie sa-mi vina ciclul.
Ce ar trebui sa fac? E ceva grav?
Multumesc!
8 comentarii
0
26-02-2009, ora 23:25
mariaaaa
Nu este medic/terapeut
mariaaaa
Am cautat pe forum si am gasit ceva legat de vaginita.Semnele si simptomele comune ale diferitelor tipuri de vaginita sunt:

» modificarea culorii, cantitatii sau mirosului secretiilor vaginale
» prurit (mancarime) sau iritatie
» dureri in timpul contactului sexual
» dureri in timpul mictiunii (urinarii)
E posibil sa am asa ceva?
0
26-02-2009, ora 23:31
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
E posibil, tu stii mai bine simptomele.Poate fi o raceala, o infectie urinala...vaginita se trateaza usor si rapid cu un tratament bine prescris de medic.
0
27-02-2009, ora 01:00
damy
Nu este medic/terapeut
damy
si mie mi sa intamplat asta acum o sap tot asa ca tine si mia fost recomandat antibiotic...si chiar a mers...
0
27-02-2009, ora 20:38
mariaaaa
Nu este medic/terapeut
mariaaaa
Si ce anume ti-a prescris medicul?Am o prietena care mi-a zis ca si ea a avut la fel dureri in timp ce urina si senzatia ca are vezica plina non-stop cand avea 12 ani.Mi-a zis ca ea a avut cistita si ca ia trecut in cateva zile cu ceaiuri calde si stand in pat.
0
27-02-2009, ora 20:43
mariaaaa
Nu este medic/terapeut
mariaaaa
cistita si infectii ale tractului urinar - Pentru cistita insotita de durere surda dar suparatoare si senzatia de vezica plina, chiar si dupa urinare. Nevoia de urinare si discomfortul sunt mai pregnante dupa mictiune, ameliorandu-se pe masura ce vezica se umple.
Exact asta simt eu.
0
28-02-2009, ora 09:55
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Mie mi se pare a fi o infectie urinala..poti merge la farmacie sa ceri Urinal, se elibereaza fara prescritie medicala.Incearca, iar daca durerile persista mergi la medic..
0
28-02-2009, ora 10:49
mariaaaa
Nu este medic/terapeut
mariaaaa
Oki, multumesc!:*
0
28-02-2009, ora 13:03
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Actul sexual propriu-zis
  •