de ce mi a intarziat ciclul timp de doua luni?

01-02-2008
crissx
Nu este medic/terapeut
crissx
am o viata sexuala normala... si voiam sa stiu... de ce mi a intarziat ciclul timp de doua luni? am facut un test de sarcina si a iesit negativ. se poate sa nu fii fost bun? sau.am alte probleme?va rog frumos sa mi raspundeti. multumnesc
7 comentarii
0
01-02-2008, ora 00:00
dr.andretina25
Identitate neconfirmată
dr.andretina25
e posibil sa aveti probleme de natura endocrinologica, de exemplu chiste ovariene.v-as sugera sa faceti un copnsult ginecologic si o ecografie de pelvis, de preferinta transvaginala pentru precizare de diagnostic si stabilirea unei conduite terapeutice.
0
01-02-2008, ora 00:00
crissx
Nu este medic/terapeut
crissx
voiam sa va mai spun k...imi creste si par pe fata...si intrebarea mea este dk...acest lucru poate duce la infertilitate.si dk chisturile ovariene de care imi spuneati se trateaza medicamentuos..va multumesc frumos
0
01-02-2008, ora 00:00
crissx
Nu este medic/terapeut
crissx
doamna doctor..putem vb pe id ul de mess?- rog din suflet
0
01-02-2008, ora 00:00
crissx
Nu este medic/terapeut
crissx
am mai primit doua mailuri de la dvs dar nu apare nimic in ele...si as vrea sa primesc urgent rapuns pentru k sunt ingrijorata.va multumesc
0
07-02-2008, ora 00:00
Dr Andreea Catarig
Identitate neconfirmată
Dr Andreea Catarig
ceea ce aveti dvs se numeste amenoree secundara si aceasta trebuie investigata ;exista 3 factori ;factori uterini, ovarieni si factori hipotalamo-hipofizari DVs trebuie sa consultati un ginecolog si un endocrinolog pentru a va indruma sa faceti niste dozari hormonale :Fsh, Lh, progesteron si eventual TsH,
V-ati stresat mult in ultima perioada ? ati facut efort fizic intens, va alimentati normal ?tineti cure de slabire exagerate ? nu cred
deci mai ales ca mentionati ca va creste par pe fata ceea ce este dat de un exces de androgeni si dvs s-ar putea sa aveti Sindromul ovarelor polichsitice
0
07-02-2008, ora 00:00
crissx
Nu este medic/terapeut
crissx
de stresat m am stresat f mult...efort fizic intens nu am facut.si cu alimentatia..mese neregulate.am luat si foarte mult in greutate dar asta s a intamplat in timp.voiam sa va intreb.ovarele polichistice se trateaza?si voiam sa stiu dk pot face copii
0
27-02-2016, ora 10:32
Marioara15
Nu este medic/terapeut
Marioara15
Buna ziua, de aproape doua luni nu mea venit mestruatia si am facut doua teste si au iesit negative, eu am hernie de disc pe inelul cinci si oasele de la bazin sunt presat penrtu ca am ridicat in timpu sarcini si acum am dureri in zona rinichilor si sub burta dar tot nu imi vine mestruatia, in ultimul timp am mai baut si ceai de slabit.sotu mea fost plecat si in ianuarie a fost acasa si acum e pleca deci viata sexuala nu prea este ca nui acasa si ma gandeam ca imi intarzie pe baza hormomala dar astep raspunsu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •