de ceva timp ma chinuie o rinita cronica hipertrofica

16-01-2011
lazarcamil
Nu este medic/terapeut
lazarcamil
Buna ziua!
de ceva timp ma chinuie o rinita cronica hipertrofica...am incercat tot felul de tratamente chiar si unele naturale fara nici un rezultat.in cele din urma am apelat la o interventie de micsorare a cornetelor cu laser si am avut acelasi rezultat negativ.Dupa operatie cand am mers la control doctorul mi a spus ca m am vindecat insa eu am acelasi simptome:ma infund in nas mai ales la fum, noaptea respir greu si de aceea nu pot sa ma odihnesc corespunzator.Am fost la mai multi medici de aici dar nici unul nu a reusit sa mi prescrie un tratament care sa functioneze si din cate am observat m au tratat cu o oarecare superficialitate.
Dumneavoastra ce parere aveti?ma pot vindeca de aceasta afectiune?exista vreun tratament?mentionez ca am folosit rinochort, aerius, pinosol...
VA MULTUMESC MULT!!!
6 comentarii
0
16-01-2011, ora 22:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pana nu vad nasul.. nu am cum sa va raspund la intrebarea ce sanse aveti.
Totul depinde de forma septului nazal si a cornetelor, de forma gatului( amigdale si inflamatia mucoasei faringiene
0
17-01-2011, ora 17:13
lazarcamil
Nu este medic/terapeut
lazarcamil
am o foarte usoara deviatie de sept, , , iar cornetele tocmai m am operat pentru micsorarea lor...stiti vrun medic bun aici in bucuresti...am vazut ca dumneavoastra aveti cabinet ocmai in Pascani si, , , e cam departe:).VA MULTUMESC!
0
17-01-2011, ora 17:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mergeti la Clinica Nova
0
30-01-2011, ora 19:40
iulia_ioana
Nu este medic/terapeut
iulia_ioana
Buna seara. am 28 de ani, si de mai bine de 5 ani fac infectii urinare lunar, ma dor genunchii, am senzatie de corp strain in gat, dureri in piept in partea stanga, dureri care se regasesc si in spate tot in stanga ganglioni mandibulari mariti, si durere a gatului si junghiuri aproape peste tot. la ORL nu mi-au spus nimic.Tot de cativa ani se vad pe amigdale pungi de puroi care nu dispar niciodata si acum 2 zile am sesizat ca din amigdale imi ies niste bobite de culoare alb-galbui foarte urat mirositoare.Credeti ca infectia cronica a amigdalelor e sursa problemelor mele de sanatate?
ar trebui sa le scot? arata ff rau si mentionez ca sunt afebrila, am mainile si picioarele extrem de reci si nu am facut febra niciodata in viata.
0
30-01-2011, ora 19:48
iulia_ioana
Nu este medic/terapeut
iulia_ioana
Tot eu va deranjez, am uitat sa va spun ca analizele imi ies normale de fiecare data, inclusiv exudatul faringian si cele la inima la fel, cu toate ca am un junghi f puternic in dreptul inimii atunci cand racesc, iar cand respir se amplifica.nasul e infundat pe jumatate tot timpul anului. tot amigdalele sa fie vinovate?
0
30-01-2011, ora 22:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru infundarea nasului.. NU sunt de vina amigdalele. dar pentru restull DA..este posibil ca o amigdalita cronica sa dea complicatii la articulatii, rinichi si inima.
mergeti in Clinica ORL.. pentru consult si daca e cazul o sa va programeze pentru internare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: