Operație radiofrecventa cornete

15-01-2021
Catalin2689
Nu este medic/terapeut
Catalin2689
Buna ziua de când ma știu ma confrunt cu o rinita cronica. in special nas înfundat mai ales seara la culcare dar de ceva timp a devenit mai supărătoare in sensul ca mi se înfunda ambele urechi... am fost la
ORL mi a pus diagnostic rinita cronica ! Eram decis sa ma operez pentru micsorarea cornetelor însă după ce am văzut pe net foarte multe persoane au spus ca mai rău se simt după intervenție. sunt curios e cineva care a suferit o intervenție de micșorare a formatelor prin radiofrecvența și e mulțumit ? Dacă da la ce doctor !? Va multumesc frumos o zi buna
7 comentarii
1
15-01-2021, ora 16:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pana o sa ai un rasupns de la pacienti operati
imi permit sa te intreb
Macar ai inteles de pe forum.. ca ai rinita hipertrofica din cauza ca ani de zile ai o alimentatie incorecta seara si faci un reflux gastro eosfagian in somn ???
0
15-01-2021, ora 17:20
Catalin2689
Nu este medic/terapeut
Catalin2689
Și ce e de făcut in cazul acesta domnul doctor ?? Credeți ca as putea scapa de intervenție la cornete printr un regim ? Am înțeles de la cei care și au făcut intervenția ca in multe cazuri simptomele nu dispar practic intervenția are loc degeaba sau pote chit mai rău de atat.multumesc frumos astept răspuns de la dumneavoastră
0
15-01-2021, ora 18:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Da. Daca intervenția se face. Doar de dragul de a opera cornetele. Fără sa se schimbe stilul alimentar. Fara sa se facă tratament pentru reflux în somn. În acest caz. Cornetele se măresc la loc
Am scris mult pe forum despre Alimentele interzise la cina și după cina.
Despre Tratamentul cu Colargol în nas
0
15-01-2021, ora 18:35
Catalin2689
Nu este medic/terapeut
Catalin2689
Va multumesc frumos domnule doctor unde as putea mai exact sa văd o lista cu alimentele interzise la cina și după cina pe care le ați recomandat dumneavoastră ?? Fructe pot sa consum înainte de somn sau nu sunt indicate nici acestea ?? Va multumesc mult de tot seara buna domnule doctor
0
15-01-2021, ora 19:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Fructele înainte de somn. Fermentează. Baloneaza și îngrașă..
Scrie sus pe forum. În geam ca și la google
Rinita hipertrofica. După scrie Colargol
Citești tot ce apare
Dacă nu ai timp sau nu gasesti
Deja e alta problema și vorbim în privat
Pe mail sau facebook
0
16-01-2021, ora 11:45
Catalin2689
Nu este medic/terapeut
Catalin2689
Dați mi un mesaj in privat cu numărul dumneavoastră nustiu dacă ajung pana in Pașcani dar măcar poate facem o consultație online... sunt tentat sa încerc tratamentul dumneavoastră nu prea as vrea sa ma operez
0
16-01-2021, ora 12:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Dai clic sus. Pe denumire dr.
Se deschide toată informația necesara
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: