Dependenta de droguri!!! centre de recuperare /detox dezintox private de stat orice sau sfaturi

03-10-2018
Andreiiiii
Nu este medic/terapeut
Andreiiiii
Buna ziua, ma numesc andrei am 28 de ani si sunt fost consumator de heroina acum de etnobotanice (pure by magic) consum "legale" de aproape 15 ani cu scurte perioade de oprire, in toti acesti ani am ajuns sa ma iau tot ce se putea referitor la sanatate hiv, hepatita. imi face-am cu seringi de pe jos. am trecut peste injecti acum consum la folie ca sa zic asa dar ma simt din ce in ce mai rau si nu ma pot opri am fost la spital m-am internat pentru a vedea imunitatea pe care o am sub 200. nu stiu daca cineva a mai patit asa sau este in aceeasi situatie. Am nevoie de ajutor sa trec peste de aceea am zis sa incerc aici parinti mei unt depasiti eu sunt depasit si nu stiu cat mai dureaza pana ma voi ucide la propriu cu mana mea!! Sunt slab am 1.90 si 68 kg bolnav etc. consider ca daca ma droghez nu imi mai pasa de starea mea dar imi vad pariti prieteni (fosti) cum ma privesc si mi-au trebuit aproape 10 ani sa realiez in marea parte din timp controlam drogu trageam ocazional munceam dar nu trece`au 2-3 zile fara. Am incercat consult pshigologic la spital dar nu vad cum m-ar ajuta sa trec peste ceva ce in capu meu e de ne trecut. pentru ca revenid acasa in acelas ambient aceleas sentimente tot acolo voi ajunge. As dori sa incer cun Centru pentru persoanele in situatiile mele am gasit centre pentru dependenti dar nu si pentru cei bolnavi nu imi pot gasi acum cuvintele exacte dar nu mai am prea de incercat. Astept un rasp cu centre de recuperare /detox dezintox private de stat orice sau sfaturi si chiar poate voi reusi. dupa ce ma droghez si realizez regret imi pare rau imi vine sa plang si chiar o fac cand ma gandesc ca a trecut viata si eu nu am existat decat in droguri si cel mai rau lucru este ceea ce am facut familiel mele.
5 comentarii
1
03-10-2018, ora 19:20
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua.
Ati incercat sa va internati la Spitalul Sfantul Stelian din Bucuresti?
0
03-10-2018, ora 19:27
Andreiiiii
Nu este medic/terapeut
Andreiiiii
Da am incercat dar asta cand eram consumam heroina dar nu erau locuri asa ca nu m-am putut interna nu sunt dependent de heroina am scapat de ea si nu as mai trage niciodata dar nu reusesc sa fac asta si cu legalele rauri nu am dar nu mai am prieteni servici nimic sa imi ocup timpu mintea am incercat filme sa stau inchis in casa sa ma izolez a fost mai rau. cand am incept sa trag stau cate 3-4 zile fara sa dorm manac putin si la starea mea de sanatate e doar o chestiune de timp inteleg ca totul e in capu meu dar nu sunt in total deacord pentru ca conteaza si alti factori care te influenteaza cred eu sau probabil sau incerc sa imi gasesc scuze
Revin: eu nu doresc sa scap de un drog sa devin dependent de altul gen meta sau suboxona etc
0
03-10-2018, ora 21:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ati fost la un medic psihiatru si nu v-a putut da tratament pentru dependenta dv.?
0
05-10-2018, ora 20:37
Andreiiiii
Nu este medic/terapeut
Andreiiiii
Sincer nu am incercat acest lucru, etnobotanicele nu cauzeaza rauri cel putin cele care le consum eu la folie, in scurtele perioade de pauze am folosit pastile de somn si aveam de munca... eram cat de cat sub control acum insa de aprox 2 luni de cand am fost internat pentru a afla imunitatea si starea mea de santate (hiv) am depresi nu mai pot abtine pentru minte acest drog ma face "rece" mama mea plange in fata mea si nu imi pasa atunci cand sunt drogat cand trece efectu si imi dau seama de situatie etc... vreau din nou pentru ca viata fara ele nu i-as putea face fata cred eu. ma scuzati dar am deviat subiectu`l e prima oara cand vb despre asta de fapt am mai incercat o data tot aici http://www.romedic.ro/forum/va-rog-din-tot-sufletu-sa-ma-ajutati-68441 VA ROG DACA CUNOASTE-TI o clinica privata pentru situatiea mea sau alte pareri va rog astept mesaj.
0
08-10-2018, ora 14:32
claudia414
Nu este medic/terapeut
claudia414
buna Andreiiiii, exista o clinica privata in Bucuresti care te poate ajuta, 0213712484, 0762215506, suna ia legatura cu ei si vezi ce se poate face pentru tine, este o clinica ff buna i-o recomand.SANATATE MULTA
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Etnobotanice - efecte, riscuri, dependența, tratament
  •