Dereglare ciclu
buna ziua, am 42 ani.Luna aceasta mi-a venit ciclu pe 11 si azi pe 26 mi-a venit din nou?Mis -a intamplat deseori sa imi vine de 2 ori pe luna, dar nu asa devreme.Anul trecut mi-a venit cel mai devreme la 19 zile, dar acum la 15, totusi e prea mult.Am si niste probleme emotionale, ce-i drept, dar vreau parerea unui specialist.Pe 20 am facut testul Papa Nicolau.Va multumesc!
1 comentarii
Banuiesc ca ai facut testul Papanicolau la medicul de familie, in cadrul programului de screening..e nevoie de un control ginecologic mai amanuntit, la specialist, inclusiv ecografia pelvina.Ai sangerari neregulate, independent de menstruatie, de mult timp, nu doar stresul e de vina..Deci mergi la ginecolog.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 6o mica nelamurire: menstruatie dereglata sau sarcina?
- 3Anticonceptionalele deregleaza menstruatia ?
- 5dereglari menstruale, chist ovarian
- 8Schimbarea climei poate duce la schimbarea datei ciclului menstrual?
- 7Test sarcina pozitiv in conditii particulare
- 0as putea ramane gravida in situatia asta?
- 1dereglare sau menstruatie peste sarcina?
- 4menstruatie dereglata
- 1dereglari escapelle
- 0Dereglarea menstruatiei sau sarcina?
- 0schimbare ciclu menstrual
- 1URGENT - Terminare tratament Diane 35 - acum am probleme cu dereglari ale ciclului
- 0Modificare menstruatie - cauza
- 5Problema menstruala
- 1ciclu neregulat
- 5Ciclul de doua ori pe luna
- 1Lipsa menstruatie dupa tratament cu Duphaston
- 0Menopauza
- 0Antibiotice si ciclu menstrual
- 2Dereglari menstruale
Mai multe informații despre: dereglarea menstruatiei
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: