Dereglare hormonală?

11-01-2019
Miamiam
Nu este medic/terapeut
Miamiam
Buna seara!Am o nelămurire cu privire la faptul ca pot fi însărcinată.Menstruatia are o durata de 30 de zile, in general.Uneori apare cu o zi sau doua mai devreme ori mai tarziu.In luna Decembrie, menstruația a apărut pe data se 6 și s-a încheiat pe data de 9.De pe data de 10 și pana pe data de 14 am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare.De pe data de 11 și pana pe data de 15 am luat contraceptive logest.Pe data de 20, am avut o “explozie” maronie urmată de scurgeri de sange închise la culoare dar și de sange roșu pana pe data de 22 inclusiv.Am așteptat menstruația pe data de 6 Ianuarie și in zilele urmatoare dar nu a mai apărut.sanii ma dor și când strâng apare o picătura aproape insesizabila de lichid alb.Pe data de 9 Ianuarie, am efectuat un test de sarcina care a ieșit negativ.Cand sa aștept urmatoare menstruație, pe data de 20?Nu inteleg dacă acea sângerare de pe data de 20 Decembrie a fost menstruatie ca urmare a întreruperii intempestive a contraceptivelor sau dacă este posibil sa fi fost o sângerare de implantare?Multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •