Despre sarcina

20-02-2019
Ele2
Nu este medic/terapeut
Ele2
Buna ziua, am și eu o nelămurire, luna trecuta pe data de 12 mi-a venit menstruația și mă ținut 4 zile, pe data de17 am avut un contract neprotejat, și la 12 ore am luat escapelle, și acum suntem în data de 20 și nu îmi vine menstruația, am făcut și 2 teste de sarcina și sunt negative, precizez că menstruația nu îmi vine mereu la fel de multe ori îmi vine mai repede sau mai târziu, vă mulțumesc frumos
...
2 comentarii
0
22-02-2019, ora 10:09
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

pilula de urgenta provoaca dereglari hormonale de aici ar putea fi intarzierea menstruatiei, puteti repeat testul de sarcina la cateva zile pentru a fi sigura ca nu sunteti insarcinata

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
0
22-02-2019, ora 12:46
Ele2
Nu este medic/terapeut
Ele2
Mulțumesc mult pentru ajutor, am mai făcut azi un test si tot negativ a ieșit, m-am mai liniștit, mulțumesc încă o dată, și o zi bună vă doresc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: