despre sex oral

30-08-2010
alexiya
Nu este medic/terapeut
alexiya
daca baiatul are vreo boala cu transmitere sexuala dar el nu stie chestia asta eu o pot lua daca ii fac sex oral?sau daca imi face el sex oral, desi din cate stiu eu totul e ok la mn..ma gandesc la acele boli care nu se manifesta...
4 comentarii
0
30-08-2010, ora 14:39
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Da. Si poti sa iei si prin sarut virusuri hepatitice, papiloma virus, HIV, etc... Faceti amandoi analize ( pentru HIV, Ag HBs, Ac antiHVC) ; tu, in plus, Babes Papanicolau, culturi de col pentru HPV si, inca ceva, sexul normal este numai sexul vaginal ; sexul oral creste riscul de cancer orofaringian; numai bine
0
30-08-2010, ora 15:48
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
... sa faceti si investigatia VDRL pentru sifilis; apropo, am vorbit cu un medic stomatolog care mi- a spus ca a vazut leziuni papilomatoase(sunt produse de HPV) la nivelul cavitatii bucale si cred ca infectia asta are legatura si cu cancerul orofaringian asa cum are legatura si cu cancerul de col uterin; eu l-am intrebat daca a vazut si sancru sifilitic si mi-a zis ca da.
0
17-09-2010, ora 13:04
Dezvirginator
Nu este medic/terapeut
Dezvirginator
Tigari nu, alcool nu, sex oral nu... ne mai ramine ceva in viata asta ? sau putem sa ne sinucidem deja...
Prefer mai bine sa mor tinar, dar fericit, decit sa traiesc o suta de ani tinjind dupa o viata care n-am putut s-o am.
0
23-11-2010, ora 17:04
Sandel Sauleanu
Nu este medic/terapeut
Sandel Sauleanu
DA !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •