Despre testele de sarcina

12-04-2016
Marywall
Nu este medic/terapeut
Marywall
Sucurile acidulate pot afecta rezultatul testelor de sarcina? In sensul ca am facut un test de sarcina la ora 6 dimineata(prima urina, asa cum impuneau instructiunile), insa la ora 4 trezindu-ma din somn am baut putin suc... Testul a iesit negativ insa menstruatia inca intarzie de 2 luni, ultima oara venind in ianuarie. Sunt virgina, dar am facut petting, fara penetrare...
5 comentarii
0
12-04-2016, ora 21:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca intarzie de doua luni, te prezinti la medicul ginecolog sa vezi cauzele.
Pina la 18 ani se mai produc dereglari, dar 2 luni e cam mult.
Nu esti insarcinata dar nu te mai juca cu focul.
Vezi Sexul in afara casatoriei are un pret pe Youtube, un film pt tinerii care se gandesc sa inceapa relatiile sexuale.
0
12-04-2016, ora 21:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Prezinta si problema pettingului.
0
13-04-2016, ora 11:05
Marywall
Nu este medic/terapeut
Marywall
Stiu videoclipul, tocmai de aceea nu mi-am inceput viata sexuala... Cat despre o infectie sau ceva ce era explicat in clip, nu cred sa fie vorba, tinand cont ca eu aveam chilotii pe mine si nu s-a realizat practic contact. Teama mea este sa nu fi ajuns din lichidul preseminal pe labii si apoi in spatiul intravaginal ca sa se ajunga la o sarcina. Sa repet testul sau sunt clare sansele ca nu sunt insarcinata?... Am tot auzit povesti si nu stiu ce sa cred
0
13-04-2016, ora 11:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sunt clare. Dar ar trebui sa mergeti la medic. A intarziat prea mult. Dati cautare Google cauze ale intarzierii menstruale. Pot fi mai multe.
0
13-04-2016, ora 13:20
Marywall
Nu este medic/terapeut
Marywall
Ma gandesc ca ar fi stresul, sunt stresata de gandul ca as putea fi...si ma gandesc sa nu intervina si autosugestia
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: