Discuții despre reactiile adverse ale medicamentelor

7 subiecte
Adaugă întrebare / subiect
19 mesaje
9397 vizite
Cum putem sa stopam efectul de ingrasare a medicamentelor psihiatrice?
Autor: AlenTao
Ultimul răspuns: 03-08-2020 00:03, postat de Dan1999

Buna.Am luat foarte mult timp olanzapina(pentru tulburare obsesiv compulsiva) si aceasta m-a ingrasat cam 15-20 kg...Iar acum iau Seroquel si mi-e frica sa nu ma ingras si mai tare si de la el.. Intrebarea mea este cum pot stopa efectul ingrasarii ale acestor pastile?Am auzit ca exista niste medicamente de genul...

2 mesaje
560 vizite
Tulburari vedere reactie adversa la Modafen
Autor: Nae Monica
Ultimul răspuns: 14-10-2018 18:59, postat de Nae Monica

Buna seara! Am fost racita aprox o saptamana, timp in care am luat printre alte medicamente de raceala si Modafen. Dupa aprox 4 zile de admin Modafen am inceput sa vad in ceata, parca putin dublat, vederea fiind afectata mai mult la ochiul drept in zona periferica/exterioara. Initial am pus...

1 mesaje
2110 vizite
Diaree după administrare essentiale forte
Autor: Ice1
Ultimul răspuns: 03-05-2017 14:16, postat de Dietetician Acasandr

In urma administrării esentiale forte sufar de diaree. 37 temp, balonare, fără varsaturi. Am luat acest medicament în urma tratamentului pt viroza cu isoprinozine si a oboselii cumulate ce au dus la senzația de ficat mărit. Am întrerupt tratamentul cu esentiale la momentul deschiderii postului. Daca simptomele nu dispar, în...

1 mesaje
900 vizite
Intolerenta la pastile
Autor: Emimma
Ultimul răspuns: 15-06-2016 16:31, postat de terapeutulnaturist

Buna ziua! De ce organismul meu nu primeste anumite medicamente, as putea sp ca nu tolerez aproape nimic. Chiar si acum am luat un sedivitax si ma simt foarte obosita si nu vad clar. De ce ?

8 mesaje
3450 vizite
efecte adverse din cauza medicatiei
Autor: Aniɣu
Postat la data: 24-03-2016

Buna ziua, sunt bipolar2 si iau tratament cu orfiril si seroquel in ultimul timp (antidepresiv nu mai iau de vreo 2 luni ca m-am trezit intro dimineata extrem de3 fericita si vorbeam mult prea repede din punctul de vedere al dnei dr). cateodata mai iau si haloperidol( de exemplu cand...

1 mesaje
1695 vizite
buna ziua am nevoie de un raspuns urgenttt
Autor: tanta40
Ultimul răspuns: 11-03-2016 17:21, postat de nsta

Sant i tratament cu Depakine 500 si am de ceva vreme somnolenta probleme in dificultatea de a vb si urinez f închis, dureri groaznice de oase de muschii imi mierd echilibrulvde a sta in piciare mi sa umflat mainilevsi picioarele fata la fel f umflata stare generala de rau dar...

2 mesaje
8937 vizite
Soy-Aid
Autor: teonia
Ultimul răspuns: 03-03-2016 09:12, postat de teonia

In urma pb cauzate de menopauza dr. endocrinolog mi-a recomandat tratam. cu soy-aid. Dupa mai bine de o luna in care tot imi apareau mancarimi pe mana stg (la care am si o pareza de 20 ani) cu mici brobonele.Initial nu le-am luat in seama si am tot schimbat sapunul,...

 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.