dischinezie biliara in sarcina

28-01-2013
pufulina
Nu este medic/terapeut
pufulina
buna ziua! am 34 de ani si sunt insarcinata in 8 saptamani. de cativa ani buni am probleme cu stomacul si fierea - gastrita hiperacida, esofagita de reflux, hernie hiatala, dischinezie biliara cu bila hipotona si dolicocolon. inainte de a ramane insarcinata luam controloc, motilium, espumisan, triferment, anghirol, colebil, redigest plus sau fiobilin in diverse combinatii, nu toate odata. acum sunt terminata de durerile de stomac si bila, am un gust amar in gura, dureri de cap, ameteli, iar greturile specifice primului trimestru de sarcina sunt si mai accentuate. sa nu mai vorbim de constipatia pe care nu o pot ameliora prin alimentatie nicicum. ce ma sfatuiti sa fac? am inteles ca nici ceaiurile de plante nu sunt recomandate in sarcina. exista vreun remediu la care pot apela? va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul