dupa chiuretaj.. menstruatie abundenta

30-01-2008
bebitzoy
Nu este medic/terapeut
bebitzoy
am 22 de ani si am facut un chiuretaj in urma cu 2 saptamani si jumatate.in urma operatiei am avut menstruatie 12 zile, dar si dupa aceste zile, am mai avut scurgeri de sange dar doar dimineata ceea ce am crezut ca e normal.acum, la 16 zile de la chiuretaj mia venit din nou ciclu si este foarte abundent.este normal asa ceva? va rog, astept un raspuns urgent, sunt diperata
3 comentarii
0
30-01-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Cel mai bine ar fi sa mergi la un nou consult ginecologic;medicul ginecolog iti poate prescrie medicatie, de asemenea se poate pune problema unei reinterventii; numai bine
0
15-02-2008, ora 00:00
bebitzoy
Nu este medic/terapeut
bebitzoy
am facut deja 5 ecografii si a zis k numai este nimik acolo decat niste gheaguri mici de sange...de aceea nu stiu ce sa mai fac...desi am de gand sa consult si un alt mnedic cu mai muta experienta pentru ca acesta era un rezident.si am pus intrebarea cu relatiile sexuale pentru ca chiar medicul mai recomandat k atunci cand imi va trece sangerarea ca pot face asa ceva, ca ma mai destind si eu.ceea ce mie mi sa parut inadmisibil sa auzi asa ceva din gura unui doctor si de aceea am cerut sfatul dumneavostra.daca mi-ati putea oferi un raspuns si in acest caz, v-as fi recunoscatoare
0
26-11-2008, ora 08:12
carmen115
Nu este medic/terapeut
carmen115
La cate zile dupa chiuretaj, ar trebui sa vina cilu?si in cazul in care am avut contact sexual este posibil sa raman dinou gravida?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul