Dupa dezvirginare

17-08-2010
mzperx
Nu este medic/terapeut
mzperx
Nu de mult am facut dragoste cu prietenul meu, si a fost foarte bine... dupa 2 3 zile am avut un simt ciudat acolo jos nu stiu cum sa descriu acest sentiment. Am folosit prezervativ si totul a fost bine dar dupa 2, 3 zile mi-au aparut aceste sentimente si nu stiu de la ce. As vrea cateva pareri sau chiar si raspunsuri bune pentru intrebarea mea. Ce e acest sentiment? Sper sa nu fie ceva grav pentru ca de abia astept sa facem din nou cu prietenul meu ! Astept mesajele ! multumesc:*
4 comentarii
0
18-08-2010, ora 10:03
Adytza91
Nu este medic/terapeut
Adytza91
daca sentimentul pe care l-ai trait e de umezeala in interior si secretie alba nu-ti face griji...acelasi sentiment l-am avut si eu acum o luna de zile cand a fost prima oara si pentru mine...eu am fost la medic si mi-a zis ca sentiment este datorita faptului ca nu am sangerat avand in vedere ca a fost prima data...nu uita de protectie oricand o faceti si o sa vezi ca o sa fie bine:D
0
18-08-2010, ora 23:22
mzperx
Nu este medic/terapeut
mzperx
Sentimentul asta il am cand ma duc la baie. Nu e vb despre nici o secretie alba. Poate fi ceva datorita faptului ca nu am sangerat. Astept pareri!!!
0
28-11-2010, ora 18:10
popamihaella
Nu este medic/terapeut
popamihaella
buna am si eu o intrebare...va rog sa ma ajutati.am avut primul act sexual cu 4 zile inainte de menstruatie.a fost neprotejat este posibil sa raman insarcinata desi el nu a ejaculat in mine ??? si este normal ca dupa 2 zile de la primul act sa imi curga sange si acum ??? mentionez ca si atunci mi-a curs foarte mult.va rog sa ma ajutati...multumesc
0
02-12-2010, ora 02:39
Sandel Sauleanu
Nu este medic/terapeut
Sandel Sauleanu
popamihaella :
Cum sa nu te cert cand iti incepi viata sexuala in modul asta... Contact sexual neprotejat, de la prima experienta. Sansele de imbolnavire daca partenerul are ceva sunt foarte mari (maxime daca ai fost virgina si ai sangerat abundent). Gonoreea, chlamydia, scabia, , sifilis, sida, Hepatita ( B, C) Nu te infioara pericolul asta ? Zici ca ai sangerat mult... sincer zi-mi si mie, te-ai simtit bine ? Sangerarea dupa doua zile poate insemna mai multe lucruri...
Daca te-a bruscat si ai avut dureri mari poate fi o ruptura vaginala
Daca s-a comportat finut cu tine si nu ai avut dureri poate fi o problema hormonala si menstruatia sa se fi dereglat fata de cum stiai tu.
Daca sangerarile sunt usoare si ai mai avut contacu sexual in astea doua zile pot fi si de la himen.
Ideea este ca ar trebui sa consulti un medic. Dupa ce ti-ai inceput viata sexuala trebuie sa te inveti sa faci si chestia asta cat de des este nevoie!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.