Durere de genunchi

14-11-2017
Corina65
Nu este medic/terapeut
Corina65
Buna seara,
Am o proteza de sold la piciorul drept de trei ani de zile. Pe masura ce piciorul operat era tot mai bine, am inceput sa am probleme cu stangul, respectiv dureri insuportabile de genunchi. Am fost diagnosticata cu gonartroza si mi s-a recomandat interventia chirurghicala. Am incercat multe remedii naturiste deoarece nu pot urma tratamentele chimice (sunt diabetica si cardiaca si majoritatea imi sunt interzise sau nu le tolerez). Vreau sa va spun ca de cand am luat Tripernol (este ulei de scoica verde foarte concentrat) am inceput sa vad imediat efectele, in a treia saptamana de tratament puteam pasi normal pe picior. Este natural si se poate lua indiferent de ce afectiuni suferiti. Va spun sincer ca mai aveam putin si ajungeam sa ma operez si la piciorul stang, dar am scapat. Acum merg fara probleme, ma aplec, pot ridica o sticla cu apa de jos, pot urca scari si nu simt nicio durere.
In speranta ca am fost de ajutor cu sfatul meu persoanelor care sufera de aceeasi problema, va doresc multa sanatate!
1 comentarii
0
15-11-2017, ora 14:39
Terapeut Spanu Elena
Medicina naturista, complementara, alternativa, Bucuresti
Terapeut Spanu Elena
Buna ziua.
Va recomand un produs care este extras din matasa viermelui de matase Seraflex produs din Finlanda Il puteti obtine prin comanda.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: