Durere incheietura

15-01-2019
Madalin977
Nu este medic/terapeut
Madalin977
Salut ! Am 21 de ani ani iar pe data de 1 ianuarie fiind la munte am avut un banal accident care se pare ca nu a fost chiar banal, am alunecat urcand o panta cazand pe mana dreapta care imi era in buzunarul de la geaca, chiar dupa incident nu am avut o imediata mare durere, peste o zi a inceput sa se umfle.. in data de 3 am mers la urgente aveam mana dreapta umflata bine de tot (deasupra palmei) in urma filmului medicul mi a dat diagnosticul de “POSIBILA FRACTURA/FISURA DE SCAFOID”. Imi spunea ca e o line mica si intrerupta punandu-mi mana in ghips pentru 7 zile, dupa cele 7 zile mi a dat ghipsul jos spunandu mi sa fac un masaj de recuperare.. zis si facut am facut 4 sedinte de masaj.. Problema e ca durerea a devenit din ce in ce mai mare si acum stagneaza, nu am mobilitate in incheietura, nu o pot indoi in sus de tot, e groaznic nu ma pot sprijini in mana, simt o mare durere... As vrea o parere !!Multumesc!
1 comentarii
0
24-07-2019, ora 12:31
Balae Andreea
Nu este medic/terapeut
Balae Andreea
Buna ziua, ar fi foarte bine sa consultati un medic de specialitate, cu trecerea timpului problema se poate agrava, colega mea a fost la domnul doctor Dan Anghelescu de la Municipal pentru o durere destul de intensa la umar, dupa tratament, se simte foarte bine si din cate am inteles, domnul doctor, este foarte exact in diagnosticul pus. Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.