durere sub coasta stanga

22-10-2005
simonuta
Nu este medic/terapeut
simonuta
buna tuturor,
problema mea este ca am o durere pe care o simt sub coasta stanga.nu stiu exact de unde radiaza si ce ar putea fi exact. precizez ca acum aproape un an am avut niste dureri in partea stanga(in brat si spate), am fost la medicul cardiolog care m-a consultat si a ajuns la concluzia ca este o forma de angina pectorala. am facut tratament cu egilok si in timp a disparut durerea.dar cam dupa jumatate de an am avut iar niste dureri pe care le simteam sub coasta stanga.au fost destul de puternice pt ca nu am reusit sa dorm...m-am dus din nou la medicul cardiolog dar dupa consult mi-a zis ca nu este o problema cu inima, pt ca ekg era ok si tensiunea la fel.
acum de cateva zile am din nou aceleasi dureri...parca ar fi ceva marit sub coasta stanga...
va rog daca puteti sa ma lamuriti sau macar sa va dati cu parerea...astept postarile voastre.
2 comentarii
0
01-11-2005, ora 00:00
Silvestru
Nu este medic/terapeut
Silvestru
Si eu am aceleasi simptome, cam de o saptamana le-am luat in serios, astept un raspuns. Multumesc.
0
21-09-2012, ora 14:06
denis pop
Nu este medic/terapeut
denis pop
Buna ziua..de cateva zile ma doare in partea stanga jos mai injos de coaste.nu stiu ce ar putea fii nervul?sau piatra la rinichii va rog mult spunetimi ce poate fii.cand dau cu piciorul in minge ma doare..nu stiu ce ar putea fi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: