Durere sub genunchi
Buna ziua, acum 5 zile stateam la birou si am incercat sa ma intind putin din cauza oboselii, am ridicat piciorul drept in fata si am tras talpa putin spre mine, atunci am simtit o furnicatura in partea laterala a genunchiului si o furnicatura la talpa.
De atunci am un usor disconfort, imi e putin frica sa calc pe piciorul acela desi nu ma doare si pot sa merg fara probleme.
Seara ma mai inteapa forta putin si simt o usoara senzatie de cald sau frig /curent la genunchi si degetul mare de la picior.
Cam cat dureaza acest disconfort ? in ce pozitie ar trebuii sa tin piciorul ? Ca medicamente am fost la farmacie si am cumparat sindolor gel si midocalm 150mg. Nu am folosit midocalm deoarece farmacista mi-a dat ea 4 comprimate in caz ca ma doare rau.
De atunci am un usor disconfort, imi e putin frica sa calc pe piciorul acela desi nu ma doare si pot sa merg fara probleme.
Seara ma mai inteapa forta putin si simt o usoara senzatie de cald sau frig /curent la genunchi si degetul mare de la picior.
Cam cat dureaza acest disconfort ? in ce pozitie ar trebuii sa tin piciorul ? Ca medicamente am fost la farmacie si am cumparat sindolor gel si midocalm 150mg. Nu am folosit midocalm deoarece farmacista mi-a dat ea 4 comprimate in caz ca ma doare rau.
2 comentarii
Buna seara!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am reusit sa inteleg tocmai esentialul: varsta, sex, greutate/inaltime, status ocupational si sportiv, eforturi practicate, antecedente traumatice, neurochirurgicale, metabolice, vasculare etc.
Asteptam elemente relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Va rog sa ma scuzati, dar nu am reusit sa inteleg tocmai esentialul: varsta, sex, greutate/inaltime, status ocupational si sportiv, eforturi practicate, antecedente traumatice, neurochirurgicale, metabolice, vasculare etc.
Asteptam elemente relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
19 ani 183cm 82kg stil de viata aproape sedentar. Nu am nicio problema de sanatate. Durerea de genunchi ( in spatele lui mai exact si pe lateral )o am dupa acea intindere de picior.
Am simtit o furnicatura puternica la nervul de langa genunchi, asemanatoare cu o lovitura la cot. Durerea mi.a trecut , simt din cand in cand caldura sau raceala la picior. Il simt uneori mai amortit, nu foarte rau. Pot merge / alerga fara disconfort, doar ca il simt sensibil . Am fost la medicul de familie si mi.a verificat reflexele si a spus ca este ok. Mi.a spus ca am o intindere, probabil ca mi.am inyins nervul si de aceea am aceste simptome.
Am simtit o furnicatura puternica la nervul de langa genunchi, asemanatoare cu o lovitura la cot. Durerea mi.a trecut , simt din cand in cand caldura sau raceala la picior. Il simt uneori mai amortit, nu foarte rau. Pot merge / alerga fara disconfort, doar ca il simt sensibil . Am fost la medicul de familie si mi.a verificat reflexele si a spus ca este ok. Mi.a spus ca am o intindere, probabil ca mi.am inyins nervul si de aceea am aceste simptome.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 7am simtit in zona coapsei o parte amortita...
- 3Dureri picioare
- 5Durere picior stang de cateva zile
- 10Umflatura deget picior
- 11durere laba piciorului
- 8rotula sarita pentru prima data, in urma unei fandari
- 1Dureri mari in solduri si picioare
- 9Durere la gambe
- 0Durere testicul stang si picior stang
- 3Durere halucele piciorului drept
- 4Durere latura exterioara a labei piciorului
- 5Durere laba piciorului drept
- 1Durere picior stg dupa ejaculare
- 3hematom subdural subacut emisferic INR (în medie 15-20 HU)
- 22Durere laba piciorului- partea de deasupra, numai la miscare
- 1durere picior-scleroza multipla?
- 3Ma doare piciorul
- 8Durere picior stang
- 1Ajutati-ma - usturime, înțepătura, amorțeala a piciorului stang de la genunchi in sus
- 1Dureri picior
Mai multe informații despre: Durerea la picior
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: