Durere surde in corp

03-01-2021
Nesquik99
Nu este medic/terapeut
Nesquik99
De la ce poate fi durerea sursa prin abdomen, piept, brațe, stomac, burta, spate, etc (nu mereu implica toate zonele menționate)
Apare în special după ce mănânc seara și noaptea de exemplu, nu este de la inimă căci am făcut control cardiologic și nu am nimic la inimă ci doar tensiune și puls crescut pe fondul anxietății sociale..iau betalok. Zoc preventiv..de la ce pot fi durerile?Reumatism, guta?Țin să menționez că toată viața am mâncat multa carne și dulciuri, am 26 ani, 130 kg.dsr de azi mi-am propus sa încep un stil de viață mai sănătos fără dulciuri, sucuri din comerț și fast food și cu mai multă mișcare și fructe și legume..Până fac analizele puteți să îmi spuneți de la ce vine mai ales durerea in mâini, în brațe și în abdomen, e o durere in interior care trece la un moment dat..când mă simt mai liber in stomac si am observat că se accentuează când mananc o masa copioasa dau dulciuri mai multe Sper sa mănânc mai sănătos dar mă soeryecdurerike le am cam de 3 luni.Dar nu in fiecare zi Ce poate fi?
Mulțumesc!
1 comentarii
0
06-01-2021, ora 15:11
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Pot fi afecțiuni digestive, date fiind obiceiurile dumneavoastră alimentare. Dar pentru clarificare sunt necesare investigații suplimentare.

dr Petre Mureșan
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.