Dureri de cap

27-12-2017
qtwz19
Nu este medic/terapeut
qtwz19
Buna ziua.
In urma cu 11 ani am fost diagnosticata cu un Limfom Malign Non Hodgkin. A fost localizat pe aorta si eram in stadiul 4. Totul a inceput prin invinetitea buzelor. Parintii m au dus de urgenta la Spitalul Clinic Judetean de Urgenta din Arad. Aici mi s a spus ca am o simpla bronsita. Am stat internata 2 zile apoi mi au dat drumul acasa. Peste nici o saptamana s a intamplat acelasi lucru doar ca eram milt mai vanata si in mai multe locuri. Apoi mi s a spus ca am o malformatie la inima. O cunostinta ne a trimis la spitalul Louis Turcanu din Timisoara pe motivul ca aveam o malformatie la injma, si cand am ajung acolo ni s a spus ce aveam defapt. Am stat in spital acolo si am facut chimioterapie si acum sunt ok. Problema este ca din septembrie am dureri groaznice la cap. Parintii mei nici nu mai stiu ce sa faca cu mine. Am fost si la neurolog si am facut un CT si nu s a vazut nimic anormal. Am facut si analize care au iesit bune. Durerile incep de la tampla si cand tusesc sau ma aplec se aduna la mijlocul fruntii. Obosesc foarte repede. Si daca ma aplec putin respir foarte greu.a enervez foarte usor si din oroce si mereu imi este cald. Nu stim ce sa mai facem. Puteti sa ne ajutati va rugam??
2 comentarii
0
28-12-2017, ora 17:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Incercati sa faceti si un control oftalmologic. Pentru celelalte stari depinde si ce varsta aveti.
0
29-12-2017, ora 00:18
qtwz19
Nu este medic/terapeut
qtwz19
Am facut acum o luna un control oftamologic si port ochelari, dar sunt foarte slabi, pentru citit doar. Varsta de 16 ani
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.