dureri groaznice de stomac

27-06-2009
dega
Nu este medic/terapeut
dega
Buna ziua Sotul meu are niste dureri groaznice de stomac. Acum cateva zile cand a venit de la serviciu era foarte transpirat si a baut apa rece din frigider Din momentul acela a inceput sa-l doara stomacul foarte tare. Am incercat cu supe si ceai de chimen menta... dar tot degeaba. Orice mananca incepe sa-l doara chiar nu poate dormi noaptea din cauza durerilor. Scaunul a fost normal dar dupa ceaiuri a inceput sa fie moale. Nu are stari de voma. Doar dureri insuportabile. Am crezut ca probabil e racit la stomac... se poate asa ceva...sau e un virus. Va rog sa ma ajutati. Momentan suntem plecati din tara si nu putem ajunge la medic exista ceva medicamente sau ceaiuri care pot ameliora durerile Multumesc
3 comentarii
0
27-06-2009, ora 22:49
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Nu aveti asigurare medicala Ar trebui vazut urgent de un gastroenterolog Simptomatologia este sugestiva pentru boala ulceroasa si ar fi bine sa i se faca si o endoscopie digestiva superioara ecografie abdominala si apoi stabilit tratamentul numai bine
0
27-06-2009, ora 23:12
dega
Nu este medic/terapeut
dega
Nu avem asigurare medicala. Problema e ca nu are dureri in spate iar culoarea scaunului e normal iar cu ceaiuri sau supe fierbinti durerile trec pe moment apoi apar din nou.
0
28-06-2009, ora 07:09
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
In boala ulceroasa durerea nu iradiaza in spate daca ar fi astfel ne -am gandi la pancreatita In tara in care sunteti nu exista Serviciu de Urgenta gratuit Eu cred ca trebuie sa mergeti la medic nu se pot prescrie tratamente fara a vedea un bolnav care acuza o astfel de simptomatologie numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: