dureri de stomac
iau diane 35 de 5 luni.luna trecuta aminceput blistiera mai devreme cu o zi (ziua 7 adica luni in loc de ziua 8 marti) mi am dat seama de greseama abia dupa ce am terminat blistiera, acumsunt in saptamana de pauza, acum cand ar trebui sa incep noul blistier marti cum ar fi normal sau merg in continuare cu ziua de luni. Iar de 3 zile am o durere de stomac permanenta si greata. este posibila o sarcina daca am incepul mai devreme cu o zi ???
2 comentarii
1. Începerea mai devreme cu o zi nu are consecinţe asupra nivelului protecţiei contraceptive.
2. Respectaţi pauza de 7 zile, chiar dacă asta înseamnă devansarea zilei din săptămână la care eraţi obişnuită să începeţi blister nou.
3. Durerea din aria stomacului şi greaţa par a fi o problemă fără legătură cu anticoncepţionalele, pentru care e bine să vă adresaţi doctorului dv. Poate să fie vorba de o banalitate, dar poate fi şi debutul unei boli care necesită tratament şi urmărire, aşa cum este, de exemplu, ulcerul.
2. Respectaţi pauza de 7 zile, chiar dacă asta înseamnă devansarea zilei din săptămână la care eraţi obişnuită să începeţi blister nou.
3. Durerea din aria stomacului şi greaţa par a fi o problemă fără legătură cu anticoncepţionalele, pentru care e bine să vă adresaţi doctorului dv. Poate să fie vorba de o banalitate, dar poate fi şi debutul unei boli care necesită tratament şi urmărire, aşa cum este, de exemplu, ulcerul.
Buna.am si eu o problema.Am inceput anticonceptionalele acum o saptamana.ma simt foarte rau de la ele..seara dupa o ora umate dupa ce le iau..imi bate inima fff tare si am senzatia de sufocare..iar in fiecare dimineata cand ma trezesc...am scaune moi si greturi si a fost si cand am vomitat...Dar asta mi se intampla in fiecare zi..doar de cand am inceput pastilele..ar trebui sa le intrerup?va rog autati-ma.Multumesc!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5gastrita? dati-mi o parere!
- 1dureri de stomac si stari de voma
- 13greturi, balonari
- 5durere de stomac dimineatza
- 12help me: dureri groaznice de stomac
- 4Am o tumora in stomac!
- 5am o fetita de 3 ani si zilnic o doare stomacul
- 3dureri groaznice de stomac
- 1Durere de stomac, burta dupa voma
- 6in urma cu o luna am inceput sa am ameteli si stare de voma si ma durea un pic stomacul
- 3De vreo 3 zile ma doare stomacul dupa-amiaza
- 0Ameteala si rau la stomac
- 0Dureri stomac de durata
- 1Dureri Stomac Ingrozitoare! Va rog ajutati-ma...
- 3durere stomac
- 11durere groaznica de stomac, lipsa poftei de mancare
- 2Probleme colon
- 1reconstructie stomac
- 6Mirosul gurii
- 2Durere de stomac dupa ce mananc dulce
Mai multe informații despre: Stomacul durerea de stomac
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
