dureri la ambele picioare

03-05-2009
klippe
Nu este medic/terapeut
klippe
Buna seara, am malformatie congenitala si de cateva luni nu pot sa mai merg de dureri.am 6 operatii la piciorul drept si 3 la piciorul stang.Unde sau ce as putea face sa.mi treaca durerile?Multumesc anticipat
3 comentarii
0
03-05-2009, ora 21:48
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimate Domn,
V-as ruga sa ma lamuriti: este vorba despre o afectiune la nivelul piciorului sau la nivelul gambei, genunchiului, coapsei sau soldului (se cunoaste confuzia grava specifica doar limbii romane intre "picior" si "membru inferior".
Ce operatii ati suferit si despre ce malformatie este vorba??
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirugia Gleznei si a Piciorului
0
26-02-2011, ora 21:27
vladutpaula
Nu este medic/terapeut
vladutpaula
Va intreb ce se intampla, si unde am putea sa mergem sa investigam aceasta durere.Atunci cand merge mai mult de 2 ore pe jos cu sau( fara taloneta, pe care o poarta in pantof, deoarece are o diferenta, de 0.5mm, este data de medic, ortoped), incepe sa o injunghie piciorul si trebuie sa se descalte si sa steau un pic in repaos sa se relaxeze.
iar atunci cand are tocurile incepe sa o injunghie si sa nu mai simta penultimul deget, si toate se intampla la piciorul drept, daca este frig la fel.Trebuie sa precizez, ca fiica mea sta pe tocuri 4 zile din saptamana 4-5 ore, aceasta activitate desfasurata de ea este dansul.
.
0
26-02-2011, ora 21:41
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Este nevoie numai de un examen clinic atent, la un ortoped cu mare experienta in patologia ante-piciorului.
Pana atunci este logic sa reduca activitatea care-i produce suferinta.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de picioare
  • De ce te dor picioarele - cauze și tratament
  •