e insarcinata?

40 comentarii 1 2
0
19-02-2010, ora 22:17
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Mmm.. sa cam dus dracu perioada aia de dupa ciclu in care sa nu ramana.. exista un oarece risc totusi sa fie ceva.. mai asteptati, faceti un test.. si vedeti, altceva nu stiu ce sa iti spun sincer, in situatia asta.
Avortul.. e si el umpic dureros, dar se face anestezie, depinde daca e mai puternica anestezia sau nu, daca mai poate sa faca copii, si poate si nu, depinde de organism, daca o fi ea mai plapanda si mai sensibila la asa ceva..[se poate afla in urma controlului de dupa, se poate afla oricum daca poate face sau nu] iar pastileeeeee.ce pastile ? inafara de cea de a 2a zi, eu nu cunosc o alta pastila. 1 zi de la contact. ar putea sa ia postinor, [adica pastila de a 2a zi cum se mai numeste ea] exista o incercare si o posibilitate, dar e tarzior totusi pt pastila, nu garantez sigur pt efect, dar merita incercat totusi, faci cum crezi de cuviinta aici. isi si poate face efectul, si nu. mergi la farmacie si vorbeste si cu farmacista si vezi ce zice. dar nu o mai lalai ca, chiar nu e bine.
0
20-02-2010, ora 17:34
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
si testul cand sa-l fak??postinior e cam tarziu sa ia.dar incerc sa fiu calm si sa sper k nu a ramas insarcinata.sa speram va multumesc pt sfaturi
0
21-02-2010, ora 20:42
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
De regula, sigur, o sarcina sa vede in 2- 3 saptamani de la instalare, deci mai asteapta..
0
21-02-2010, ora 22:46
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
astazi i-a venit ciclu...ar mai fi vre-o problema??va multumesc pt raspunsuri
0
22-02-2010, ora 16:25
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Nu ar mai fi nici o problema, sper sa iti fi intrat in cap ca nu e de joaca cu astea.
0
28-02-2010, ora 16:36
guess
Nu este medic/terapeut
guess
buna... cine ma poate ajuta si pe mn cu niste raspunsuri... prietenei mele ia trecut ciclu pe 28 ianuarie. si pana azi nu ia venit... ea zice k ii vine o data la 30-40 de zile... mie frica sa nu fi ramas insarcinata... am avut contact sexual fara prezervativ dar niciodata nu am ejaculat in apropierea ei... se poate sa fie insarcinata? va rog raspundeti
0
28-02-2010, ora 16:39
guess
Nu este medic/terapeut
guess
e posibil sa ramai insarcinata si de la lichidul seminal ? inafara de sperma?
0
28-02-2010, ora 16:44
guess
Nu este medic/terapeut
guess
nu imi raspunde si mie nimeni ?!?!?!
0
21-03-2010, ora 09:55
just a boy
Nu este medic/terapeut
just a boy
buna ziua am si io o intrebare la dvs..i-a venit ciclu pe 21 februarie pe 27 i-a trecut pe 3 am facut sex cu prezervativ.. iar acum pe 20 martie i-a venit doar cateva picaturi.posibil sa fie insarcinata??ma gandeam sa nu fi fost spart prezervativul.. sau poate o dereglare??va mutumesc
0
25-03-2010, ora 22:20
miki16
Nu este medic/terapeut
miki16
Buna seara! Va rog frumos sa-mi spuneti si mie care sunt cauzele pt care mi-a venit ciclul de 2 ori intr-o luna, pe 13 martie (data cand trebuia sa vina) si dupa 11 zile (adica pe 24martie) a aparut din nou.
E posibil sa fie din cauza stresului?
As dori sa aflu parerea dnei Dr. Balcan Anisoara daca se poate.
Va multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns
40 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  •