E posibil sa fiu însărcinată?

26-08-2022
Claudia2020
Nu este medic/terapeut
Claudia2020
Buna seara.Ultimul ciclu menstrual l-am avut de pe data de 24.07.2022 pana pe 29.07.2022.Pe data de 5 August am avut un accident in timpul actului sexual.S-a rupt prezervativul.La aproximativ 12 ore după incident am luat pilula de a doua zi.După pilula, la 5-6 zile am avut scurgeri ușoare maronii timp de doua zile.Acum am următoarele simptome:sensibilitate usoara a sânilor, greață, stări de voma, amețeli uneori, oboseala iar ciclul mi-a întârziat deja vreo 4-5 zile.Nu știu de ce am senzatia ca da, ar fi vorba de o sarcina.Îmi e frica sa fac testul pentru ca nu știu ce reacție voi avea dacă v-a fi pozitiv.Eu nu am avut niciodată probleme înainte, in timpul sau după ciclul menstrual.Sunt 3 săptămâni de la incident și nu știu dacă sa îmi fac griji ca as fi însărcinată, sa îmi fac un test sau nu.Țin sa Menționez ca eu mai am doi copii (gemeni) de 1 an și 11 luni.A mai trecut cineva prin așa situație?E posibil sa fiu însărcinată?
Va rog sa îmi răspundeți cât mai rapid.Sunt neliniștită.
Mulțumesc mult și scuze pentru “roman”.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul