E posibil sa raman insracinata?

22-06-2013
Alexandra789
Nu este medic/terapeut
Alexandra789
Buna ziua. Am intretinut un raport sexual protejat. Imediat dupa, am verificat prezervativul si acesta parea perfect in regula.Insa la un interval de 10 min cand am vrut sa ma duc sa-l arunc am observat ca undeva sus avea o mica gaura. Care ar fi sansele sa raman insarcinata? Rog seriozitate. Multumesc.
4 comentarii
0
22-06-2013, ora 19:51
Ale6
Nu este medic/terapeut
Ale6
Prezervativul are 99% protectie, dar daca s-a rupt probabil sunt sanse sa fi ramas insarcinata.Pentru linistea ta pilula de a doua zi este o solutie buna.
0
22-06-2013, ora 20:39
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Explica pe "icisa" CUM ai obs ca e rupt????? (o mica gaura?!?)
asta
NU voi crede veci
Iti doresc sa fie ASA cum vrei.
cele bune,
0
23-06-2013, ora 11:46
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Alexandra, daca nu esti in perioada fertila, atunci nu ai niciun motiv de ingrijorare.
0
23-06-2013, ora 14:59
Alexandra789
Nu este medic/terapeut
Alexandra789
Nu era o ruptura. Nici nu stiu cum sa explic sa ma fac inteleasa. Era pur si simplu o ciupitura. Am observat pentru ca atunci cand l-am ridicat s-a scurs din el. Si ca sa fiu sigura l-am umplut cu apa(stiu, suna destul de amuzant) si am vazut ca aceea gaura era undeva in partea de sus..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •