Ecstasy

13-05-2010
rzb23
Nu este medic/terapeut
rzb23
Acum vreo 2 saptamani am luat o pastila de ecstasy si am avut o senzatie foarte buna. As dori sa stiu in ce masura creeaza dependenta daca iau o pastila la 2-3 saptamai. Unii spun ca ar fi un drog destul de periculos, dar as lua ocazional!
14 comentarii
0
13-05-2010, ora 03:03
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu numai ca da dependenta, dar face ravagii in organism. Cauta oriunde pe net foto cu cei care au consumat, nici macar un an... O sa vezi diferenta hidoasa si asta e numai ce se vede din afara.

Parerea mea ca ai scris numai din teribilism aici, cred ca nu ai 5 ani sa nu stii ca esti la marginea prapastiei, unde vei trage dupa tine si pe cei de langa tine. Dar din partea mea, (in afara de compatimire pentru prostia ta imensa, si uimirea ca esti un tanar atat de usor de manipulat si de facut sclav), n-ai decat sa iei si de 3 ori pe zi, selectia naturala isi mai spune cuvantul...

Iti urez sa ai respect fata de tine.
0
13-05-2010, ora 09:52
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pentru senzaţii tari aş recomanda bungee jumping sau saltul cu paraşuta- e mai puţin periculos şi dăunător.
0
13-05-2010, ora 21:53
rzb23
Nu este medic/terapeut
rzb23
Daca se rupe coarda sau nu se deschide parrasuta s-a dus! Macar nu mai am problema cu dependenta :D
0
27-05-2010, ora 08:18
TLE79
Nu este medic/terapeut
TLE79
Pt ECLECTICA.PAREREA MEA ESTE CA L-AI LUAT DESTUL DE TARE PT CA DACA A FACUT-O SI ATUNCI POTI SA SPUI A FACUT-O DIN TERIBILISM DAR E TOTUSI BINE CA CERE PARERI.TU SAU EU, NOI DROGATII, AM STIUT CA NE FUTEM VIETILE SI NU NUMAI CIND NE-AM APUCAT?STIAM NOI CA SI IN CAZUL IN CARE NE VOM LASA VREODATA DEPENDENTA PSIHICA ESTE ATIT DE PUTERNICA INCIT AJUNGI SA O IEI RAZNA(VEZI "LEGALELE", NUMAI CHIMICALE).PAREREA MEA ESTE CA E UN TINAR CARE ISI DORESTE EXPERIENTE NOI SI PUTERNICE.ASA CA MAI RZB23 FA BINE MAI CITESTE SI CE SPUN ALTII LA ALTE DROGURI SI AI SA INTELEGI SI SINGUR NU CA "DROGURILE OMOARA" CI CA TE NENOROCESC SI PE TINE SI PE CEI DRAGI(CIND DROGURILE OMOARA TU AI SCAPAT).LASA-LE!!!
0
28-05-2010, ora 01:31
rzb23
Nu este medic/terapeut
rzb23
Intr-adevar doresc sa experimentez senzatii noi si sunt de parere ca daca consumi ocazional ( maxim odata la 3-4 sapt.) reactiile adverse sunt destul de reduse. Am consumat o singura data si doresc sa aflu parerea altor persoane in legatura cu aceasta. Am prieteni care iau cam o data pe luna si sunt destul de OK si nu prea sunt afectati

P.S. TLE79 te rog scrie si tu fara caps lock !!!
0
28-05-2010, ora 07:24
TLE79
Nu este medic/terapeut
TLE79
Imi pare bine ca ai citit mesajul dar imi pare rau ca n-ai inteles nimic si ca tie ti s-a parut mai important sa ma rogi sa scriu fara caps lock.Nu vreau sa-ti tin npredici ca stiu ca nu de astea ai nevoie.O sa-ti spun doar de dependenta pe care o creaza.Eu sunt de acord(acum, dupa mult timp) ca dau dependenta de la prima incercare dar de aici eu zic ca dependenta creata la prima incercare nu este negativa(poate aici si problema).Dependenta la prima e de genul"e atit de bine".si aici dependenta incepe.Tot ce gindesti e ca a fost bine si stai cu gindul numai la ea.Asta e dependenta!Problema e ca drogurile nu-si arata coltii de la inceput, iti arata doar ce-ti doresti adica a fost bine rau.La inceput spui, iti promiti si incerci sa te autocomvingi ca merita(daca mai stai cu gindul la ele o s-o faci)si ajungi sa te comvingi ca tu sti ce faci, ca le ai sub control etc si mai iei odata dar dupa un timp spui s"tiu ca am luat ieri dar mai iau si azi.o fac doar odata"sper ca intelegi filmul ca esti baiat destept si nu trebuie sa-ti povestesc pas cu pas prin ce treci, ce gindesti, ce faci etc.Asa ajungi sa iei in continu, sa cresti doza ca deja nu te mai ia ca inainte si cind realizezi esti ce-ai ajuns tu esti deja praf, in puscarie sau poate ca nu mai apuci sa realizezi ca ESTI MORT!iar daca nu ai murit o sa ajungi sa-ti doresti sa se fi intimplat, sa iti doresti sa te lasi cu incercari esuate, sa realizezi in ce te-ai bagat de fapt si sa stai cu gindul ca o sa ma las, o sa reusesc, o sa scap de ele si poate esti atit de puternic(ai vointa)sa reusesti sa te lasi atunci cind crezi ca ai scapat sa-ti dai seama ca tu stai cu gindul la ele(citeodata, mai des sau nu)o sa realizezi ca tu n-o sa mai fi niciodata ca inainte ca tu de fapt te-ai legat de ele pe viata, ca acum cu dorinta ta sau nu te tot gindesti la ele.Dependenta de care spuneam de la inceput acum iti spune altceva, nu?Asta trebuie sa intelegi tu despre ele.Totusi ce apreciez la tine(daca nu minti)ca ai puterea sa stai pe ginduri sa stai sa te gindesti, chiar sa intrebi lumea de ele.Dar ar trebui sa citesti ce ai scris tu si sa-ti dea de gindit, ai spus ceva interesant.Sti ce e?Ai spus ca ai prieteni care consuma asa si sunt DESTUL de ok su NU PREA sunt afectati.Deci ai inteles si observat ceva schimbat la ei, nu?Si deja ti-ai dat seama(daca nu te-ai plictisit si ai citit) ca as putea sa-ti sun atitea de ele doar de rau incit sa vb citeva zile.Atit iti mai spun.Eu am trait tot ce ti-am spus pina aici, nu vb din auzite dar ca toatusi fac 6 ani(intr-o luna) de abstinenta totala si nu pot ca zic(ca altii)ca m-am lasat.Si cind am spus altii sunt unii care spun dupa 2 saptamini sau o luna ca sau lasat.Eu inca nu pot.Asa ca DESTEPTAREA!!!Nu exista consum ocazional sau exista dar doar pt o perioada.DESTEPTAREA BAIETE!!!DESTEPTAREA!!!Bafta!Crede-ma o sa ai nevoie.
0
28-05-2010, ora 10:45
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
TLE79, vezi ca am avut dreptate sa fiu mai dura? Ma doare sufletul s-o spun, dar oricat bine vrei sa faci, sa deschizi unora ochii, nu constati decat ca sunt autodistructivi.apai daca tin mortis.
Te salut cordial si respect pentru rabdare si implicare!
0
28-05-2010, ora 16:56
TLE79
Nu este medic/terapeut
TLE79
Pt ELECTRICA.Acum cind am citit mesajul tau am inteles prima data la"ca ai dreptate sa fi mai dura" ca esti dura cu mine(n-am citit mai mult)intelegeam de ce?Am tot mesaje in care sa-ti fi spus ceva.Si n-ar fi fost o problema daca erai dura cu mine, dar acum ca am niste probleme(nu droguri) m-am consumat foarte mult, asta a fost a2a noapte in care n-am dormit, sunt cu nervii intinsi la maxim si ma enervez imediat.De aici si faptul ca n-am citit tot.Acum ca am inteles ce-ai vrut sa spui, am revenit asupra mesajului astuia si analizind putin incep sa vad lucrurile diferit dar la 180 grade(te rog spune-mi daca exagerez sau nu) iti spun un lucru:eu te-am apostrofat pe tine ca ai fost dura cu el, inloc sa inteleaga si sa aprecieze, el ce face imi raspunde fara sa spuna id-ul(daca inteleg bine daca nu, nu) si dupa pt ca uitase ceva foloseste id-ul meu si ma roaga sa nu folosesc caps lock si asta nu pot decit sa inteleg ca a facut-o sa arate celorlalti cit de tare e el.Ai cuvintul meu ca am niste nervi de m-am chinuit sa-ti scriu, sa fiu si explicit si s-o fac bine si repede pt ca am eu ceva de spus.Multumesc ca mi-ai atras atentia!
0
28-05-2010, ora 17:32
rzb23
Nu este medic/terapeut
rzb23
Sunt binevenite sfaturile din partea cuiva care a trecut prin asa ceva si stie ce inseamna dependenta si iti pot da dreptate intr-o oareceare masura! O intrebare: ai fost dependent de heroina sau de altceva?? Din punctuyl meu de vedere heroina este sfarsitul si nu as incerca-o pentru nimic in lume.
0
28-05-2010, ora 17:40
TLE79
Nu este medic/terapeut
TLE79
Pt RZB23!Mai copile am incercat sa fiu baiat cu tine si tu ma iei la misto?Ce ai vrut sa faci cu mesajul nu e un lucru smecheresc ba ci de fatalau, de copil batrin ca banuiesc ca ai 23 totusi.In loc sa vezi ca ti-am raspuns si ca am incercat sa te fac sa intelegi ceva tu ma iei la misto?Copii batrini ca tine in viata noastra am fumat de nu putem sa numaram.Sti ce sunt pt noi "baietii destepti"ca tine?Copii de mingi daca intelegi ce spun.Bai inteligentule, lasa ba pastilele si da-te direct pe "legale".Sti ce-s alea?Adica sa cumperi de la magazinele de vise si asa rezoli mai repede.O sa zici ca sau inchis nu?Stai linistit ca nu te las asa.Cauta pe net ca gasesti cu duiumul.Daca tot vrei sa tragi trage ba!Ce dracu vb tu acolo de odata la 2-3 saptamini, astea sunt vorbe de fatalau, de fricos etc.Daca vrei sa tragi si sa simti cum e trage ba ca lumea.Si daca tot te intereseaza chimicalele, de asta te-am trimis la mag de vise, cauta in Magic, ala da cele mi beton senzatii si in special sa cauti Magic Plus!Crede-ma pe cuvint ca atunci cind o sa tragi macar Magic o sa zici ca ai innebunit si ca senzatiile care le ai sunt prea frumoase ca sa fie adevarate!Poti sa intrebi pe oricine a tras Magic de ce ti-am spus ca o sa-ti comfirme.Si asta ca sa sti swa te dai mare in fata la altii ca esti cunoscator ca asta tie felul senzatiile care le da Magic-ul nu poate sa le dea nici un drog existent indiferent de cantitatea pe care o iei.Daca deja ai luat o pastila nici n-o sa-ti fie greu si Magic-ul te face sa-ti intri imediat in mina.Dar cred ca totusi esti doar un fatalau care se lauda dar nici macar nu sti cum arata.Daca tot esti asa tare macar raspunde la intrebarea asta.Asa imi dai mie peste nas si comfirmi in fata tuturor de aici ca nu minti si esti smechet, nu?Ce semn avea pe ea?Asa ca copil batrin ce esti, vrei sa stai si tu cu aia mari, sa te bage si pe tine in seama si sa nu mai poata nimeni sa te faca copil batrin?TRAGE!!!!TRAGE MAGIC PLUS!!!
0
29-05-2010, ora 00:31
rzb23
Nu este medic/terapeut
rzb23
TEL79 nu stiu de ce ai impresia ca te iau la misto, ai spus ca ai 6 ani de abstinenta si te-am intrebat ce ai consumat inainte.
Am tras prin februarie mefedrone 99, 8 % puritate adusa din Anglia (substanta activa din magic care acum este pe lista substantelor interzise ) si pot spune ca senzatia este foarte calumea dar creeaza dependenta foarte repede. Din punctul meu de vedere legalele sunt o mare porcarie si in cele mai multe cazuri sunt mai periculoase decat ilegalele asa ca prefer MDMA in loc de alte chestii de pe piata. Ar trebuie interzise toate tampeniile legale la care au acces copii inconstienti de 14-15-16 ani si isi ruineaza vietile.
NU, nu voi trage nimic in fiecare zi deoarece sunt constient ca este pericolus, la cateva saptamani mi se pare rezonabil. Totul e sa stii sa controlezi tu substanta, nu sa te controleze ea pe tine.
0
29-05-2010, ora 00:33
rzb23
Nu este medic/terapeut
rzb23
TEL79 nu stiu de ce ai impresia ca te iau la misto, ai spus ca ai 6 ani de abstinenta si te-am intrebat ce ai consumat inainte.
Am tras prin februarie mefedrone 99, 8 % puritate adusa din Anglia (substanta activa din magic care acum este pe lista substantelor interzise ) si pot spune ca senzatia este foarte calumea dar creeaza dependenta foarte repede. Din punctul meu de vedere legalele sunt o mare porcarie si in cele mai multe cazuri sunt mai periculoase decat ilegalele asa ca prefer MDMA in loc de alte chestii de pe piata. Ar trebuie interzise toate tampeniile legale la care au acces copii inconstienti de 14-15-16 ani si isi ruineaza vietile.
NU, nu voi trage nimic in fiecare zi deoarece sunt constient ca este pericolus, la cateva saptamani mi se pare rezonabil. Totul e sa stii sa controlezi tu substanta, nu sa te controleze ea pe tine.
0
30-05-2010, ora 22:18
TLE79
Nu este medic/terapeut
TLE79
ketamina, heroina, iarba, ecstasy, coca si toate in toate felurile posibile.
0
31-05-2010, ora 11:00
rzb23
Nu este medic/terapeut
rzb23
heroina never !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anumite trăsături din adolescență pot crește riscul consumului de droguri la maturitate
  • Obiceiul de a căuta droguri, un factor de risc pentru recidivă în rândul foștilor consumatori de droguri
  • Muzica indigenă ajută persoanele care se recuperează de dependența de droguri sau alcool să se vindece mai repede
  •