efect escapelle

27-10-2009
bsh
Nu este medic/terapeut
bsh
Buna. As dori sa stiu daca pastila Escapelle ma protejaza de o sarcina dupa doua contacte sexuale neprotejate pe care le-am avut la o zi diferenta. Ca sa fiu mai explicita, vineri dimineata am avut un contact sexual insa s-a rupt prezervativul, iar sambata seara am intretinut relatii, prietenul meu a ejaculat in mine si dupa mai putin de o ora am luat Escapelle. Pastila isi face efectul si daca am avut mai multe contacte sexuale intr-un interval de 48 de ore dupa care am trecut la administrarea ei?

Multumesc anticipat!!!
3 comentarii
0
28-10-2009, ora 06:50
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Da, isi face efectul.
0
29-03-2010, ora 14:12
oglinda
Nu este medic/terapeut
oglinda
as avea nevoie de un mare ajutorr.. va rog frumos ca sa imi rasp cat mai repede deoarece gandul ma omoara... am facut sex neprotejat si in momentul cand prietenul meu a ejaculat eu ma.m ferit dar aveam indoiala ca sigur a ejaculat si in mine.. apoi am mai facut inca odata si atunci chiar a ejaculat in mine.. am mers la farmacie si am luat escapelle dupa 2 h.. problema mea e... oare daca am facut sex neprotejat de 2 ori... pastila isi face efectul?? va rog sa ma ajutati ca ma omoara gandul ca as putea fi insarcinata... cat mai repede un rasp va rog. Va multumsc
0
21-10-2010, ora 12:56
icyke
Nu este medic/terapeut
icyke
as avea o intrebare.am luat un escapelle iar dupa 12 ore am consumat alcool..isi mai face efectul?va rog sa mi raspundeti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  •