efecte a expunerii la soare asupra menstruatiei?

22-07-2009
adri@
Nu este medic/terapeut
adri@
Dupa o sesiune de o luna si jumatate de stat inauntru..m-am expus la soare 4 zile in continuu.Ar putea fi expunerea la soare o cauza a intarzierii menstruatiei???
Inainte aveam un ciclu regulat la 28 de zile, pana in mai cand am stat la soare foarte puternic, ca apoi sa imi vina menstruatia cu o saptamana inainte de termen, urmatoarea fiind la 28 de zile..si acum o intarziere deja cu 4 zile...de aceea ma intreb daca ar putea fi o legatura intre cele doua????
multumesc mult
4 comentarii
0
22-07-2009, ora 16:19
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Da, cu mare probabilitate desi nu se poate spuen inca sigur fara detali suplimentare.
Exista foarte multe boli cauzate de exces de caldura. Dar din fericire pt. tine medicina clasica nu cunoaste medicamente pt. problema ta, asa ca iti recomand un medic homeopat caruia trebuie sa-i subliniezi care a fost cauza de la care tu crezi ca ai primit aceste simptome.
Banuiesc insa ca ai mai simtit si altceva in afara de dereglarile de menstra (durere de cap, ameteili etc..)...
Consulta deci un medic homeopat cu experienta !
0
22-07-2009, ora 16:58
adri@
Nu este medic/terapeut
adri@
nu..nu am avut nici o durere de cap sau ameteala.pur si simplu menstruatia lipseste.Am senzatia de balonare chiar dinainte de menstra, dureri de burta foarte slabe...am avut contact sexual acuma o saptamana...de aceea sunt si speriata putin.
0
22-07-2009, ora 17:50
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Exista multe cauze daca nu ati ramas cumva chiar insarcinata, indiferent de cauza insa homeopatia va poate ajuta.
0
22-07-2011, ora 18:22
ancasergio
Nu este medic/terapeut
ancasergio
buna, sper sa imi poata rasp si mie cineva.as vrea sa stiu daca este apa de mare o cauza a intarzierii menstruatiei
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •