Endometru îngroșat, balon periferic hipoecogen, lama fund de sac douglas

06-12-2018
Adinak
Nu este medic/terapeut
Adinak
Buna seara,

Va rog sa ma ajutati. Acum 3 luni am fost la ginecolog si mi-a facut ecografie intravaginala, endometru find de 0, 65cm, papanicolau a iesit negativ tot, doar un proces inflamator, pentru aceasta am luat poliginax toate ovulele fără întrerupere si faca contact. Ciclul menstrual il am regulat luna de luna.
Am avut o răceală destul de îndelungată am luat niste medicamente destul de puternice, dar am luat protecție și pastile pentru candida. După asyea 3 luni de la ginecologie am fost la ecograf. Am avut câteva zile niste scurgeri exact ca la ovulatie desi eram trecuta de această perioadă si am mers la ecograf. Aici mi sa spus: Endometru îngroșat 1, 6 cm cu balon periferic hipoecogen de 2 mm si lama de lichid in fund de sac douglas de 4 mm. Mentionez ca am 20 de ani si in toata aceasta perioada un singur partener, ce spuneti ca as avea? Am cheltuit foarte multi bani pe la ginecolog si dupa 3 luni sa fie mai grav ca atunci... Nustiu ce sa mai fac, recomandati-mi un tratament sau injectabil, despre ce ar fi vorba aici?.

Multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul