entorsa a unei articulatii

04-02-2011
Fausta30
Nu este medic/terapeut
Fausta30
Buna ziua!

Am si eu o nelamurire si as dori sa ma ajutati.

In urma cu 3 saptamani am facut o entorsa la cotul stang. Am fost lovita cu mingea in cot si am avut senzatia ca a pocnit. Nu imi puteam indrepta mana pt ca ma durea. 2-3 zile m-a tot durut mana si mi-am facut masaj cu fastum gel. Nu mi s-a umflat, nu s-a invinetit, nimic. Cu mana puteam sa ridic, ma durea doar cand o indreptam. Aveam impresia ca se ating oasele si ma durea. Dupa 5 zile mi-am reluat antrenamentele fiindca nu ma mai durea. De asemenea, timp de o saptamana am purtat zi de zi o fasa, iar in timpul antrenamentelor port si acum fasa.
Ieri la antrenament m-a lovit o minge in mana si am simtit iar ca mi-a pocnit cotul. Acum nu ma doare cand indrept cotul.

Ce tratament ar trebui sa aplic pt cot?

Multumesc anticipat pt raspuns! :)
3 comentarii
0
04-02-2011, ora 11:39
Fausta30
Nu este medic/terapeut
Fausta30
as mai vrea sa adaug ca joc pe postul de portar, deci mainile imi sunt solicitate :)
0
05-05-2011, ora 00:29
bon@ntz@
Nu este medic/terapeut
bon@ntz@
am o entorsa la glezna de mai bine de o luna de zile...am auzit un crrr cand s-a intamplat..am fost la medic si mi-a zis ca nu e nimic grav..mi-a dat un antiinflamatoriu si mi-a recomandat pauza(asta dupa o saptamana dupa accident)..pot sa merg dar nu pot sa alerg...inca simt dureri..ma doare glezna, ma doare si in partea interioara a piciorului(osul paralel cu glezna) si simt ca o ata care ma tine de la muschii gemeni(cred ca asa se numes) in jos spre calcai...SFATURI VA ROG
0
04-02-2012, ora 20:29
sadna
Nu este medic/terapeut
sadna
ma doare incheietura mainii pot sa o misc dar e putin umflata ce ar putea fi???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Leziunile articulare la sportivi
  • Compusul din alge marine ce ar putea trata artrita
  • De ce mă dor articulaţiile (mă lasă una şi mă ia alta)
  • Cum îți menții articulațiile sănătoase
  •