Escapelle si antibioticele

01-10-2009
Pricopi Ana MAria
Nu este medic/terapeut
Pricopi Ana MAria
Am fost la doctor si mi s-a spus ca am cistita si ovarele inflamate. Am facut tratament cu polidin timp de 5 zile si antibiotice. Am inteles ca polidinul este "o barza intravenoasa". Dna. doctora respectiva mi-a sugerat sa intrerup anticonceptionalele deoarece organismul meu nu le mai suporta. Dupa 24 de ore de la intreruperea antibioticelor am luat Escapelle. Isi mai face efectul?
3 comentarii
0
02-10-2009, ora 08:42
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Da.
0
02-10-2009, ora 20:28
Pricopi Ana MAria
Nu este medic/terapeut
Pricopi Ana MAria
Am uitat sa precizez ca Escapelle am luat la 48 de ore dupa contactul sexual. Multumesc pentru raspuns
0
18-10-2009, ora 13:26
vevedi
Nu este medic/terapeut
vevedi
Buna ziua.

Acum aproximativ 3 ore am luat o pastila de clarinise si una de baraka. Nu reusesc sa imi dau seama daca clarinise esta antibiotic si daca pot lua escapelle. In cazul in care medicamentul reduce eficienta pilulei de urgenta cand este sigur sa o iau?

Mentionez ca sunt aproximativ 12 ore de la contactul sexual.

Multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul