Este copilul meu sau, nu?

02-02-2012
bobby77
Nu este medic/terapeut
bobby77
este copilul meu sau, nu?
Cu ceva timp in urma, mai precis prin decembrie, am avut contact sexual cu fata undeva dupa 13decembrie pana pe 22decembrie, pe 20decembrie, i-a venit ciclul si am mai avut contact cu ea pe 30, 31 si 2 ianuarie, iar pe 12 ianuarie a avut un contact sexula cu altul.Dupa cateva saptamani mai sigur pe 30, luna ianuarie, a facut un test de sarcina si a depistat ca este insarcinata..Mentionez ca din vara pana in decembrie a avut un ciclu stabil pe 10 -11 ale lunii, insa, in decembrie pe 20, dupa care a reiesit ca este insarcinata.Va rog mult sa-mi spuneti cu care din noi este insarcinata, stiu ca nu puteti cu exactitate insa vreau sa stiu...sau prin ce procedura as putea sa stiu sigur!!!
5 comentarii
0
02-02-2012, ora 02:28
diana alessia
Nu este medic/terapeut
diana alessia
daca va merge la un control ginecologic, echografie, doctorul ii va putea spune varsta fatului, si poate asa iti vei da si tu seama, avand in vedere ca sarcina la echograf se vede la cel putin 5sapt de la ultima menstruatie.

inainte de tine a mai avut contact sexual cu altcineva? exista si varianta sarcinii peste ciclu.

eu stiam ca un test de sarcina, iti arata cele 2 liniute dupa aproximativ 3 sapt de la instalarea sarcinii.
0
02-02-2012, ora 08:09
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Din cele relatate, reiese că este mult mai probabil ca dv să fiţi tatăl, iar contactul fertil a fost, probabil, cel din 2 ianuarie.

Metoda de confirmare cu exactitate a acestui lucru este testul ADN.
0
02-02-2012, ora 10:54
bobby77
Nu este medic/terapeut
bobby77
multumesc mult de tot pt raspunsuri...o zi buna va doresc si toate cele bune
0
04-02-2012, ora 07:14
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Eu ti-am raspuns, dar tu mi-ai trimis din nou acelasi mesaj, asa ca am sa-ti raspund aici. Nu e insarcinata dupa contactul de pe 12 ianuarie. Daca tu ai fost partenerul ei unic pana la acesta data, tu esti tatal copilului. Sa faca o vizita la ginecolog si o ecografie ; se va stabili mai exact varsta sarcinii.Daca doresti copilul si pe ea, treci peste toate si fa in asa fel incat sa restabiliti relatia de cuplu si sa fiti niste parinti buni pentru acest copil.
0
04-02-2012, ora 13:18
bobby77
Nu este medic/terapeut
bobby77
Va multumesc mult doamna doctora, da., perioadele care le-am specificat acolo sunt reale, am fost singurul partener in perioada specificata, pana in data de 12 ianuarie..Imi doresc ingerasul asta, si ea si-l doreste si sunt sigur ca o sa fim niste parinti buni.Va multumesc din suflet...dumnezeu sa va de-a multa sanatate si intelepciune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: