este o posibila sarcina ?

26-08-2010
cristinavls
Nu este medic/terapeut
cristinavls
buna!!! eu am luat anticonceptionale logest dar am fost plecata in starinatate si mi s'au terminat din pacate !! am luat folia pana la sfarsit, am facut pauza 7 zile si nu am mai avut sa reincep in a 8 zii o alta folie...deoarece eram dincolo si nu am avut de unde.. intrebarea mea este : e bine daka le'am luat dupa 3 zile de la pauza de 7 zile ?normal cam 5 zile dupa ciclul menstrual si nu am avut nici un contact sexual timp de 8 zile si apoi am avut sunt protejata?

raspunde'ti va rog
8 comentarii
0
27-08-2010, ora 12:05
Psiholog Amza Jucan
Identitate neconfirmată
Psiholog Amza Jucan
ar trebui sa va luati un test de sarcina. e posibil
0
27-08-2010, ora 12:50
cristinavls
Nu este medic/terapeut
cristinavls
am facut dupa 5 zile de la contact si dupa 9 zile din nou si nimic...testul negativ


astept menstruatia sa apara
0
27-08-2010, ora 13:23
Psiholog Amza Jucan
Identitate neconfirmată
Psiholog Amza Jucan
Nu se vede chiar in primele zile la testul de sarcina. Multa sanatate. Ce varsta aveti?
0
27-08-2010, ora 13:27
cristinavls
Nu este medic/terapeut
cristinavls
18...

astept menstruatia mai sunt 4 zile

si voi vedea dupa...
sper sa nu fie nimikc ca eu am luat anticonceptionalele in continuare... si dupa pauza de 8 zile am mai stat 3 zile ca nu am avut de unde sa cumpar !
nu am avut contacte sexuale mai mult de 2 luni.. si knd le-am luat din nou mi'a spus sa ma protejez 8 zile si e in ordine dar mi'e frica
0
27-08-2010, ora 13:32
Psiholog Amza Jucan
Identitate neconfirmată
Psiholog Amza Jucan
Sunteti foarte tanara si aceasta perioada este aproape cea mai fertila. asa ca va rog sa aveti grija sa va protejati cum trebuie la viitoarele contacte sexuale, iar daca nu aveti protectie (anticonceptionale. prezervativ etc.) mai bine evitati contactul sexual recurgand la alte metode auxiliare.
0
27-08-2010, ora 13:34
Psiholog Amza Jucan
Identitate neconfirmată
Psiholog Amza Jucan
la ce varsta v-ati inceput viata sexuala?
0
27-08-2010, ora 13:36
cristinavls
Nu este medic/terapeut
cristinavls
17, multumesc de sfaturi !~ dar m'am protejat am facut'o dupa 8 zile d knd am reluat anticonceptionalele, dar totusi sunt ingrijorata
0
27-08-2010, ora 13:38
Psiholog Amza Jucan
Identitate neconfirmată
Psiholog Amza Jucan
Lasati ca va fi bine. Asteptati menstruatia linistita si nu fiti stresata pentru ca stresul poate intarzia mestruatia!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •