este posibil sa fiu insarcinata?

13-02-2012
alexa23alexa
Nu este medic/terapeut
alexa23alexa
am 23 de ani, iau anticoneptionale prescrise de medic, menstruatia mi.a venit regulat, insa problema este ca de vreo doua luni am greturi si mi.a crescut burta(desi fac sport).am facut mai multe teste de sarcina, rezultatele fiind negative.Nu m-as fi impacientat daca nu vedeam cum imi creste burta considerabil.Este posibil sa fiu insarcinata?multumes anticipat!
5 comentarii
0
13-02-2012, ora 18:41
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu, daca e real ce ai scris tu. Fa o ecografie abdominala si pelvina.
0
13-02-2012, ora 19:13
bby11
Nu este medic/terapeut
bby11
Ultimul ciclu menstrual a fost pe data de 21 ianuarie.pe data de 5 februarie am avut cateva penetrari neprotejate dupa care am continuat cu prezervativ.Astazi, pe data de 13 februarie am o sangerare usoara care initial am crezul ca este ciclul menstrual doar ca nu am nici un simptom(dureri de spate, burta, sani ).credeti ca poate fi o sarcina?
0
13-02-2012, ora 20:53
alexa23alexa
Nu este medic/terapeut
alexa23alexa
In primul rand va multumesc frumos pt raspuns, iar in al doilea rand, da este adevarat ce am scris:ac le.am luat regulat, menstruatia mi.a venit normal, doar unele simptome ale sarcinii mi-au dat de gandit. voi face cat de curand o vizita la medic, kiar luna aceasta, acum nu pot pt ca ajung abia duminca in tara.va mai dernajez cu o ultima intrebare: ce credeti ca ar putea fi avand in vedere recomandarea facuta de dvs?va multumesc
0
26-02-2012, ora 19:35
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@alexa : Sunt multe afectiuni care pot da greata si crestere a abdomenului, atat in sfera digestiva cat si genitala.sau poate ca te-ai mai ingrasat putin si ficatul e cam "suparat ".dar ai spus ca faci sport. Dupa cum vezi, se pot banui multe, dar te vei lamuri cand vei merge la control.
0
26-02-2012, ora 19:36
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@bby11 : Ti-a venit menstruatia ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •