este posibil sa fiu insarcinata?

23-05-2012
m3lisa
Nu este medic/terapeut
m3lisa
buna ziua, sunt foarte stresata,.am 20 de ani si de la varsta de 12 ani cand am avut prima menstruatie nu am avut probleme cu intarzierea.in februarie mi-a venit pe 8 in martie pe 10 in aprilie pe 12 pe 26 aprilie am avut un contact sexual neprotejat si azi suntem in 23 mai si nu mi-a mai venit, am facut 3 teste si toate au iesit negativ, nu am greturi, sau alte simptome in schimb am pieptul foarte tare si ma doare la atingere pe 15 mai am vazut sange pe lenjerie am crezut ca mi-a venit dar.nici o sansa. imi tot curge un lichid alb galbui. pe care nu il suport pentru ca stau mai tot timpul uda. ajutati-ma va rog ? credeti ca sunt insarcinata ? nu vreau sa am un copil de acum si nu vreau sa afle prietenul meu in caz ca sunt insarcinata pentru ca va vrea sa il pastram si nu am de gand sa imi bat capul cu un copil de la 20 de ani.am ajuns sa il mint sa mi-a venit ca sa nu intre la banuieli. problema e ca nu prea pot sa ajung la ginecolog ca e mai tot timpul cu mine si nu stiu nici pentru ce sa-i cer bani.va rog mult sa imi raspundeti ca sunt foarte stresata
15 comentarii
0
24-05-2012, ora 15:20
ioana_mla
Nu este medic/terapeut
ioana_mla
Buna ! Daca deja ai facut 3 teste de sarcina si toate au fost negative, nu ar trebui sa-ti faci griji !Probabil este vorba despre o dereglare. Secretia alba-galbuie pe care o ai poate fi cea perfect normala, care este mai abundenta inainte de menstruatie. Nu te astepta sa ai in fiecare luna menstruatia la timp, sunt multi factori care o pot intarzia. Pe viitor incearca sa folosesti contraceptive ca sa nu te mai stresezi; Pentru binele relatiei tale si pentru increderea pe care probabil prietenul tau o are in tine, incearca sa nu-l mai minti cu subiecte de genul asta. Menstruatia nu este un ceas care sa functioneze cu exactitate si precizie. Astept raspunsul tau o data cu venirea menstrei :p O sa vezi ca nu a fost decat o dereglare ! Numai bine !
0
01-06-2012, ora 11:00
blondutza89
Nu este medic/terapeut
blondutza89
buna..am si eu o intrebare..iau mercilon de o jumatate de an..si in pauza de 7 zile nu mi-a venit menstruatia..ce se intampla??am inceput al 2 blister..si nu mi-a mai venit deloc...e posibil sa am bebe?
0
02-06-2012, ora 15:35
ioana_mla
Nu este medic/terapeut
ioana_mla
Buna ! Daca esti sigura ca le-ai luat corect, nu ar trebui sa-ti faci griji. Te sfatuiesc sa-ti termin si blisterul pe care l-ai inceput, daca menstruatia nu iti apare.cel mai sigur ar trebui sa mergi la doctor.Poate vei fi nevoita sa le schimbi :-)
0
09-06-2012, ora 18:11
m3lisa
Nu este medic/terapeut
m3lisa
buna, am tot sperat ca imi va veni si nu mi-a venit, azi am mai facut un test si mi-au iesit doua liniute deci...din nefericire pentru mine am o sarcina de 44 de zile...si problema e ca nu imi doresc acest copil am 21 de ani nu imi stric viitorul de acum.
0
09-06-2012, ora 20:45
cristina_gheorghe
Nu este medic/terapeut
cristina_gheorghe
Buna ziua!
Am inceput sa iau anticonceptionale Karissa si in a 6 -a zi am avut un contact sexual cu ejaculare si am si sangerat. Este neovie sa folosesc pilula de doua zi?
0
10-06-2012, ora 14:58
ioana_mla
Nu este medic/terapeut
ioana_mla
Buna M3lisa ! Avem aceeasi varsta si pot sa-mi imaginez cat de complicate vezi lucrurile. Poate crezi ca sunt nebuna, dar nu pot decat sa te felicit ! In vremurile de azi, nu cred ca o sa gasesti vreodata un moment potrivit pentru a face un copil. Eu am deja 2 foste colege care au amandoua doi baietei frumosi si sanatosi care au crescut si poti vedea in ochii lor ca sunt foarte fericite, plus ca nici una dintre ele nu a avut sustinere din partea taticilor care din pacate au dat bir cu fugitii.
Cum spuneai in primul comentariu...faptul ca prietenul tau te sustine daca ar fi fost cazul, este un lucru foarte bun ! Nu dispera ! Astept vesti !
0
10-06-2012, ora 19:02
m3lisa
Nu este medic/terapeut
m3lisa
prietenul meu isi doreste acest copil pentru ca noi locuim impreuna de 3 ani dar eu nu vreau de acum, nu sunt pregatita, si el nu stie, nu i-am spus si nu ii voi spune nimic. marti ma duc sa-mi fac programare...nu vreau un copil nedorit...asa ca cea mai buna alegere e sa.l dau afara cu toate ca imi pare rau dar imi pare rau si de mine.iar de acum inainte o sa am mai multa grija... va pup
0
11-06-2012, ora 18:04
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
cel putin fii sincera cu el si spune-i despre copil daca te-ai hotarat sa faci avort pt ca vei trai toata viata in minciuna daca incepit de acum, lucrurile acestea nu se ascund sunt serioase si mai ales daca spui ca locuiti impreuna de 3 ani probabil ca aveti o relatie serioasa. poate te va intelege, asta e sfatul meu, eu una nu as minti in leg cu asa ceva. data viitoare i niste anticonceptionale eu iau de 5 ani nu am nici o pb am prietenul meu de acum 7 ani suntem impreuna si tocmai din cauza ca nu vreau un bebe ma protejez. eu iau marvelon 21 sunt doar 15 lei pe luna si sunt f bune. nu e scump, mai scumpa e sanatatea caci un avort e periculos poti sa ajungi sa nu mai poti avea bebei, plus ca si costa mult... ai grija de tine si succes in decizia luata
0
11-06-2012, ora 18:10
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
cristina nu are rost sa folosesti pastila de a doua zi pt ca esti protejata din prima pastiluta daca ai luat-o in prmile 5 zile ale menstruatiei cu atat mai bine protejata daca ai luat-o din prima zi, nu ti fa pb e o dereglare din cauza pilulelor si mie mi s-a intamplat nu e sarcina nu e nimic. stai linistita.
0
13-06-2012, ora 08:55
m3lisa
Nu este medic/terapeut
m3lisa
fetelor.e foarte complicat si cu aceasta intrerupere de sarcina am fost ieri la foarte multi doctori care au zis ca nu se baga pentru ca sunt slabuta am 47 de kg si fiind primul avort imi trebuie anestezie totala ca dupa spusele medicilor nu voi rezista durerii...iar ei nu imi pot face anestezie totala, decat locala...plus ca e si scump...adica 480 de lei 500 :((.la particular, apoi am incercat la spital, am intalnit un doctor tanar, care a vorbit si s-a purtat foarte frumos si m.a programat pentru azi la 10:30, a zis ca imi ia 200 de lei si ma interneaza iar la 17 :30 ma externeaza...imi este putin teama...:(( voi reveni in seara asta si va voi spune cum a fost.va pup
0
13-06-2012, ora 11:49
ioana_mla
Nu este medic/terapeut
ioana_mla
Eu inca sper ca te vei razgandi. Nu durerea fizica ar trebui sa te ingrijoreze, ci impactul emotional pe care ti'l creaza fie ca vrei sau nu. Nu e o decizie usoara, te inteleg, dar in opinia mea...nici cea mai buna ! Sper sa fii bine ! Sanatate
0
13-06-2012, ora 22:13
Ana-Maria20
Nu este medic/terapeut
Ana-Maria20
Si eu am facut un chiuretaj acum 2 luni si la fel sunt slabutza am chiar 46 de kg si nu am avut nicio problema. Am fost la Medlife la un doctor foarte bun si am facut si anestezie locala, nu a fost o durere insuportabila, plus ca cei de acolo s-au purtat excelent, dar problema a fost pretul.a costat 100 de lei. foarte mult, dar stiu macar ca a fost totul ok si ca nu am plecat de acolo cu nicio problema. E alegerea ta daca vrei sa faci pasul asta, dar iti spun din propria experienta ca n-ai sa te simti ok deloc din punct de vedere psihologic.eu nici acum nu mi-am revenit, regret ca am facut pasul asta, si imi doresc sa nu mai fac asta niciodata.
0
13-06-2012, ora 22:46
m3lisa
Nu este medic/terapeut
m3lisa
fetelor...aveti dreptate, nu a fost o durere insuportabila, a fost totul ok doctorul s-a purtat excelent cu mine.mi-au dat lacrimile cand m.am uitat si mi-am vazut bebele la aparatul ala.nu stiu cat de bine am facut ca l-am dat afara, sincer acum nu ma simt deloc ok pt ca bebele meu nu are nici o vina ca eu cu iubitul meu nu am avut mai multa grija... va multumesc mult pentru sfaturi si pentru ca ati vbt cu mine... id meu este sufl3t_d3_copil58. poate mai vorbim. va pup si sa aveti grija de voi..
0
09-07-2012, ora 19:41
m3lisa
Nu este medic/terapeut
m3lisa
sunt foarte ingrijorata, nu stiu ce se intampla cu mine, dupa avort timp de 1o zile am sangerat apoi am fost la control a zis doctorul ca nu e nici o problema ca am sangerat atata, la control totul a fost foarte bine, insa zii de zi imi curge o secretie abundenta maronie si de cateva zile are un miros insuportabil...cam de 3 zile.oare am o infectie ceva ? nu ma simt rau, nu am temperatura, ma simt bine dar ma ingrijoreaza secretia asta...
0
10-07-2012, ora 02:07
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
m3lisa nu stiu ce sa-ti raspund aici, chiar nu am av niciodata probl asta, nu am fac avort, iau ac de 5 ani pt ca stiu ca nu mi as mai eveni pshic dupa un avort. oricum maine iti voi da add la idd iul tau d emes si vbm mai multe.ai grija de tine...poooop
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •