Exista ovulatie in timpul spotting-ului dupa Postinor?

16-04-2014
Aly_Seby
Nu este medic/terapeut
Aly_Seby
Ma aflu in perioada de pauza de 3 luni intre anticonceptionale, avand o menstra regulata si inainte si in timpul pastilelor Desorelle. S-a intamplat ca luna trecuta dupa ce am luat Postinor 2 sangerarea sa'mi apara exact in ziua cand trebuia sa vina, insa dupa 4 zile normale, au continuat picaturi...sunt in a 12 a zi de cand mi'a aparut sangerarea si a 8 a de picaturi si ieri (ziua 11 de sangerare) am facut neprotejat cu sotul meu. Exista vreun risc sa raman insarcinata in timpul spotting-ului de dupa Postinor? Exista ovulatie si in timpul sangerarilor? Daca da..ce as putea sa fac...Astept un raspuns va rog...Avem un baietel de 3 ani si jumatate si nu ne mai dorim inca un copil deocamdata
2 comentarii
0
18-04-2014, ora 14:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca nu va doriti, traiti in curatie.
Nu ii mi omorati pe altii cu pastile tip postinor sau anticonceptionale care provoaca avorturi timpurii.

Toate aceste lucruri voi credeti ca nu au consecinte imediate dar vor schimba viata voastra si a urmasilor vostri din foarte multe puncte de vedere.
0
22-04-2014, ora 13:40
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Spottingul nu exclude ovulatia. Exista o (mica) probabilitate de sarcina in conditiile aratate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  •